Struktury natury. Rodzinny spacer sensoryczny dla dzieci 5+

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Łazienkowski ogród kryje w sobie wiele roślinnych niezwykłości. Niektóre z nich rzucają się w oczy od razu i przyciągają swoim magnetycznym pięknem, inne cierpliwie czekają, aż ktoś dostrzeże je w gąszczu gałęzi, pnączy i wielobarwnych liści. Natura zaskakuje nas na każdym kroku i każdego dnia możemy odkrywać jej nowe dzieła.

Zainspirowani jedną z rzeźb Ursuli von Rydingsvard znajdującej się w łazienkowskim ogrodzie wspólnie wyruszymy na poszukiwanie nieoczywistych dzieł sztuki wykonanych ręką Matki Natury.
W trakcie spaceru poznamy niezwykłe drzewa, zajrzymy do niejednej przypominającej jaskinię dziupli, zaszyjemy się pod koroną przypominającą macki ośmiornicy, podążymy tropem wijących się jak wstążka korzeni. Pamiątką z tej niezwykłej wyprawy będą sensoryczne układanki wykonane ze skarbów zebranych w trakcie kluczenia ogrodowymi ścieżkami.

Prowadzenie:
Monika Kawecka – animatorka kultury i działań rodzinnych w Starej Kordegardzie, koordynatorka rodzinnych warsztatów kreatywnych, miłośniczka rękodzieła artystycznego oraz wszelkich form twórczej aktywności i ekspresji.

Spacer odbywa się w ramach cyklu „Sensoryczne spacery” towarzyszącego wystawie „Ursula von Rydingsvard – Tylko sztuka / Nothing but Art”
Podczas spotkań podążać będziemy śladami pierwotnej natury w ogrodach łazienkowskich. Sensoryczne spacery staną się okazją do wielozmysłowego poznania zarówno dawnych zagajników i alei spacerowych, jak i obecnych ogrodów. Inspirując się rzeźbami artystki Ursuli von Rydingsvard zanurzymy się w naturze: wspólnie poszukamy jej kształtów i dźwięków, bliżej przyjrzymy się jej zmieniającym się kolorom i fakturom.
Spacery dostępne i przyjazne sensorycznie dla osób z niepełnosprawnościami wzorku i słuchu prowadzone alejkami utwardzanymi i naturalnymi bez barier architektonicznych.

<strong>
Uczestnicy: rodziny z dziećmi 5+
Miejsce: ogrody łazienkowskie
Miejsce spotkania: kasa główna w Podchorążówce
Bilet: 6 zł / każdy uczestnik
</strong>

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl