Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem o twórczości Boba Dylana w Bibliotece Norwida

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida – Biblioteka Obcojęzyczna zaprasza 27 czerwca, godz. 17.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie z Jerzym Jarniewiczem, nagradzanym poetą i wybitnym tłumaczem, znawcą literatury anglosaskiej, na temat twórczości Boba Dylana, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Książka Jerzego Jarniewicza Tłumacz między innymi. Szkice o przekładach, językach i literaturze jest nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2019. Spotkanie zorganizowane w ramach programu ameryka@twojej bibliotece. Autor zaprezentuje również swoje najnowsze wiersze z tomików „Puste noce (2017, Wrocławska Nagroda Poetycka „Silesius” w kategorii „książka roku”) oraz z tomiku „Sankcje. Wybór wierszy i wypowiedzi” (2018).

Jerzy Jarniewicz wykłada literaturę angielską na Uniwersytecie Łódzkim, jest autorem trzynastu tomów krytyczno-literackich i piętnastu książek poetyckich. Tłumaczy brytyjską i amerykańską poezję, prozę i literaturę popularnonaukową; przełożył m.in., razem z Adamem Sumerą, książkę Clintona Heylina „Dylan: Droga bez końca.” O Dylanie pisze m.in. w swoich esejach nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2019:

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że teksty Dylana oddychają pełną piersią dopiero wtedy, gdy są śpiewane, ale ich historyczne znaczenie polega na tym, że sprawdzają się także na papierze, że będąc utworami do śpiewania, są także literaturą (…) Dylan poszerzył poetyckie możliwości języka angielskiego: to mistrz aforyzmu i ciętych puent, twórca intrygujących metafor, doskonały podsłuchiwacz żywej mowy i złakniony pożeracz literatury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.wimbp.zgora.pl