Spotkanie z Anią Pabiś – uczestniczką programu rezydencji artystycznych w Ustce

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie z Anią Pabiś -artystką wizualną, performerką – uczestniczką programu rezydencji artystycznych, realizującą projekt „Czas spichlerza”.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Termin: 19.01.2022 (środa) godz. 17:00 Miejsce: Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a

/// W związku z pandemią Covid-19 i obostrzeniami sanitarnymi na terenie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce będzie obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu dostępny jest na stronie internetowej galerii. ///

>>>>>>>

Podczas spotkania z publicznością Ania Pabiś opowie o projekcie „Czas spichlerza” realizowanym w ramach pobytu na dwumiesięcznej rezydencji artystycznej. Przedstawi nam swoją praktykę artystyczną i metody pracy opowiadając o tworzeniu swoistego archiwum zmian budynku Centrum Aktywności Twórczej. W oparciu o obiekty i fotografie dostarczone przez świadkinie i świadków historii Ustki w formie rzeczywistej i wirtualnej, wspomnienia mieszkanek i mieszkańców Ustki oraz rezydujących artystek i artystów artysta będzie rekonstruować symulacje nakładających się na siebie losów budynku i przebywających w nim ludzi. Będzie badać zależność między historią budynku, a czynnikami wpływającymi na procesy twórcze.
Ania Pabis opowie również o pobycie na rezydencji artystycznej w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w 2018, warsztatach teatru Butoh i realizacji filmu „Feniks”.
Ania Pabiś – artystka urodzona w Polsce, mieszka i pracuje w Lipsku. W swojej twórczości zajmuje się takimi tematami jak pamięć autobiograficzna, trauma międzypokoleniowa oraz percepcja czasu i miejsca. Jej metody pracy obejmują badania artystyczne, twórcze eksperymenty i partycypację społeczną. Prace artystki składają się z fotografii, sztuki wideo, instalacji przestrzennych i performansu. Były pokazywane w Galerii Milano w Warszawie, Museum Kindl w Berlinie, HfBK Galerie w Dreźnie, City Art Gallery in Łódź oraz podczas festiwalu Ibug w Reichenbach.

*Zdjęcie - kadr z filmu Ani Pabiś "Feniks"

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.bgsw.pl