Spotkania mistrzowskie

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami… A właściwie już niedługo - 1 października w CRZ Krzywy Komin, odbędą się bezpłatne warsztaty „Spotkania mistrzowskie”, podczas których rodzice razem z dziećmi wyruszą w niesamowitą podróż po świecie słowa i wspólnie stworzą bajkę dla najmłodszych!

„Spotkania mistrzowskie” to warsztaty wprowadzające i rozpoczynające cykl bezpłatnych zajęć pracowni Kultura Książki, w którym dorośli tworzą dla dzieci, ale również z dziećmi.  Uczestnicy wyruszą w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce małego czytelnika. Podczas warsztatów pracowni wyjściowa historia będzie twórczo przekształcana, ilustrowana, drukowana i oprawiana, by na końcu powstał jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Podczas pierwszego spotkania pracowni dorośli i dzieci połączą siły i moc wyobraźni, by ułożyć wierszowaną bajkę dla dzieci, która będzie rozwijana i przekształcana na kolejnych zajęciach Kultury Książki. To wszystko pod okiem prawdziwego mistrza - Macieja Zarańskiego, drukarza typograficznego, który wprowadzi uczestników w tajniki swojego fachu i podzieli się wiedzą o dawnych, dziś już ginących zawodach.

„Spotkania mistrzowskie" to sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu z rodziną!  Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy zarówno dzieci, jak i opiekunów.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. To cykl wielopokoleniowych warsztatów tworzenia książki pod okiem specjalistów z zakresu edytorstwa oraz mistrzów dawnych zawodów, takich jak introligator, poligraf, typograf, drukarz.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania CRZ Krzywy Komin w celu ich prezentacji podczas wystawy finałowej. 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl