SPIĘCIE / wystawa interdyscyplinarna Alicji Pruchniewicz i Rolanda Grabkowskiego

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę artystów, których połączyło twórcze napięcie, między wyjątkowym malarstwem a ponadczasowymi rzeźbami, poruszającymi najbardziej subtelne aspekty wrażliwości i odczuć estetycznych. W realizacjach obojga artystów bez trudu można doszukać się podobieństw formalnych wynikających z organicznych kształtów, żywej barwy czy napięcia form, jednakże obfitują one również w ciekawe kontrasty i przeciwieństwa kreujące zaskakujące "spięcia". O tym, że twórczość obojga artystów tworzy intrygujące skojarzenia, można było przekonać się podczas ich rezydencji artystycznej, w której wzięli udział w sierpniu 2019 roku w Nowym Jorku.

O muzyczną stronę wydarzenia zadba dj Dejot - reprezentant wrocławskiej sceny tanecznej, bboy, dj, miłośnik dobrych brzmień, host. Jeden z założycieli radiowej audycji Fleszlajt we wrocławskim Radiu Ram.

Alicja Pruchniewicz
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecnie odbywa studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Roland Grabkowski
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwo i Rzeźba, kierunek Rzeźba.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl