Spektakl "W Małym Kinie"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci i młodzieży w wykonaniu Poławiaczy Pereł z Lublina

11.08 / godz. 11:00 / zapisy / wiek 3+ / wstęp bezpłatny

"W Małym Kinie" to spektakl improwizowany dla dzieci i młodzieży, łączący w sobie elementy teatru i filmu. Zaczniemy od wspólnego oglądania filmu, którego akcja zostanie nagle zatrzymana, a jej kontynuację będzie stanowiła improwizacja aktorska, tworzona we współpracy z publicznością, która sama zadecyduje o obsadzeniu aktorów w określonych rolach. Na koniec obejrzymy oryginalne zakończenie filmu i porównamy jego kinową i teatralną wersję.

Występują: Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski.
Czas trwania: około 80 minut

Wiek: 3+

Poławiacze Pereł Improv Teatr to grupa artystyczna zajmująca się teatrem i improwizacją. Pochodzą z Lublina, choć dwóch spośród sześciu członków ekipy mieszka obecnie w Warszawie. Pracują wspólnie już od czterech lat, a skład ich zespołu to mieszanka rozmaitych charakterów i profesji: trzej z nich to zawodowi aktorzy, trzej to kabareciarze. Do grupy nalezy również żongler, psycholog, dramaturg, a także specjalista mediów. Jak mówią: Improwizujemy teatr i teatralizujemy improwizację. Oswajamy przestrzeń sceny, przestrzeń ulicy, przestrzeń zamkniętą i otwartą. Gramy zarówno dla dwóch, jak i dwudziestu tysięcy widzów.

Spektakle Poławiaczy są każdorazowo eksperymentem, są wyzwaniem, są skokiem na „głęboką wodę”. Przed ich rozpoczęciem nikt (nawet aktorzy) nie wie co się wydarzy, jakie tematy zostaną poruszone, jakie historie opowiedziane i jakie tajemnice ujawnione. Scena i widownia powołują do życia bohaterów, bohaterowie mierzą się z problemami, rozwiązują je lub są nimi przygniatani. Wytwarza się energia, która spaja aktorów, łączy przestrzeń iluzji teatru z przestrzenią życia. Poławiacze Pereł otwarci są nie tylko na nowe światy swoich opowieści. Często podczas spektakli pojawiają się pomysły nowych form gry aktorskiej, które natychmiastowo są włączane do występu.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.fama.wroc.pl