Spacer historyczny z American Corner – szlakiem prezydenta USA Johna Quincy’ego Adamsa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny
Co kryje się pod nazwą „prandium”? Co łączyło Ignacego Paderewkiego i Marcellę Sembrich? Gdzie się mieściła Słodka Wyspa?

Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie podczas wakacyjnych spacerów historycznymi szlakami, które przygotował dla was American Corner z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i USA!! W planach barwne opowieści, niezapomniane cytaty i głośne skandale poprzednich epok. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat historii miasta oraz losów polsko-amerykańskiej dyplomacji.

Spacer drugi: wrocławskim szlakiem prezydenta USA Johna Quincy’ego Adamsa czyli Wrocław w roku 1800
  1. Kościół św. Elżbiety i istota prandium. „Najważniejsze kościoły to katedra i luterański św. Elżbiety, oba zwiedziliśmy”– pisał Adams w liście do brata.
  2. Najstarsza wrocławska biblioteka publiczna z obrazami Rembrandta i Cranacha.
  3. Kamienica „Pod Uskrzydlonym Rumakiem” i zajazd, w którym zatrzymał się Goethe.
  4. Kamienica „Pod Złotą Koroną” i obiad z Resursą.
  5. O Wrocławiu tuż przed wyburzeniem murów obronnych.
  6. Uniwersytet Wrocławski i jego obserwatorium astronomiczne: „Kościoły i inne budynki należące do Kolegium Jezuickiego są jedną z rzeczy najbardziej godnych widzenia we Wrocławiu” – wspomniał Adams w kolejnym liście.
  7. O Wrocławskim Węźle Wodnym i cukrowni na Słodkiej Wyspie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - -
Rok 2018 to symboliczna data w polsko-amerykańskiej historii, świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, jak również rocznicę zacieśnienia relacji między naszymi dwoma krajami co doprowadziło do nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych.

Z tej okazji American Corner przygotowuje serię spacerów i prezentacji upamiętniających te ważne dla obu stron wydarzenia, będące podwalinami długiej i owocnej współpracy. Spacery powiodą nas zaułkami miasta związanymi z postaciami ważnymi dla historii obu narodów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - -
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl