Salony Muzyczne - Alicja Szydłowska, Piotr Kopczyński

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Zapraszamy na Salony Muzyczne, które są kontynuacją letnich Koncertów Chopinowskich. W Pałacu na Wyspie wystąpią: Alicja Szydłowska (wiolonczela) i Piotr Kopczyński (fortepian).

W programie koncertu są następujące utwory:
L. Boccherini - Sonata wiolonczelowa A-dur G. 4 (basso continuo Borys Piszczatowski)
A. Piatti - Kaprys nr 2
J. Szopa - Capriccio
J. S. Bach - allemande i courante z II suity wiolonczelowej d-moll
W. Lutosławski - Grave
D. Shostakovich - Sonata na wiolonczelę i fortepian d-moll

Alicja Szydłowska - studentka klasy wiolonczeli na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Swój warsztat doskonaliła m.in. pod okiem prof. Tomasza Strahla, prof. Stanisława Firleja, prof. Tomasza Lisieckiego, prof. Kazimierz Michalika, prof. Jacoba Shawa i prof. Denisa Severina. Do jej szczególnych osiągnięć zaliczyć można: IV nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Talents for Europe (2019), II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Jan Vyhytil Cello Competition w Pradze (2018), II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim w Zielonej Górze (2017), III nagrodę w Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych w Bydgoszczy (2016), III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Ełku (2016) oraz III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku (2015). Czterokrotnie brała udział w projekcie "Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO", zrzeszającym najzdolniejszych młodych muzyków. Uczestniczyła ponadto w warsztatach kameralnych, prowadzonych przez instrumentalistów z berlińskiego Scharoun Ensemble. Swoje orkiestrowe umiejętności doskonaliła również jako liderka ogólnopolskiej orkiestry Santander i międzynarodowej orkiestry Ceuta International Orchestra, a także w orkiestrze Neue Philharmonie Munchen i International Lutoslawski Youth Orchestra. Miała okazję występować w wielu prestiżowych salach koncertowych, m.in. w Tonhalle Maag w Zurychu, Herkulessaal w Monachium, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Trzykrotnie występowała z Płocką Orkiestrą Symfoniczną jako solistka. Jest dwukrotną laureatką nagrody Prezydenta Miasta Płocka w dziedzinie kultury.

Piotr Kopczyński od 2012 r. jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczelnię tę ukończył w 2008 r., w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz kameralistyki u prof. Mai Nosowskiej. Umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, u takich autorytetów w dziedzinie muzyki, jak: Arie Vardi, Viera Gornostajewa, Alexiej Orlowiecki, John O'Connor, Kevin Kenner, Vitaly Samoshko. Był również stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury, a także dwukrotnym laureatem "Muzycznego Forum Młodych" Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. Jako kameralista występował z takimi artystami, jak: Katarzyna Budnik-Gałązka, Ryszard Groblewski i Janusz Wawrowski. W roli solisty i kameralisty grał w wielu prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą, m.in. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii Narodowej w Kijowie, Universität der Künste w Berlinie, Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl