Rzeczy niewyobrażalne / warsztat futurologiczny (6+)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Warsztat futurologiczny z Anną Jurek będzie inspirowany „Bajkami robotów” Stanisława Lema, a także książkami: „Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli fizyka kwantowa i jej tajemnice” (Kaid-Salah Ferron Sheddad, wydawnictwo Adamada) oraz „Księżyc zapomniał” Jimmy Liao (Wydanictwo Officyna).
Albert Einstein powiedział „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.” Przyjrzymy się zatem wyobraźni i jej funkcji.
Czym jest wyobraźnia? Jak i gdzie istnieje? Dlaczego istnieje i po co? Następnie stworzymy katalog rzeczy wyobrażalnych i niewyobrażalnych. Do którego katalogu należą kosmiczne odległości, czarne dziury, grawitacja, czas, kwarki, fotony? Do czego zainspirują nas książki – słowo i obraz w nich obecne?
_________________________________________________________________________________

<strong>
Prowadzenie: ANNA JUREK
</strong>
edukatorka i filozofka. Propagatorka programu „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, według którego prowadzi warsztaty z dziećmi i szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli. Licencjonowana trenerka w zakresie Projektu Edukacji Filozoficznej ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ™ autorstwa Jarosława Spychały. Współpracuje z teatrami, Wydawnictwem Dwie Siostry, Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym i Festiwalem Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. W 2017 r. otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” za działalność na rzecz Miasta godną szczególnego uznania. Na Instagramie prowadzi profil pani.cogito.filozofuje.

<strong>
CENA BILETU: 10 zł od każdej osoby

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl