Rzecz o banalności miłości - spektakl online

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy zaprasza na e-scenę. W sobotę 23 maja o godz. 19:00 zostanie udostępniony spektakl "Rzecz o banalności miłości" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Historia romansu niemieckiego filozofa Martina Heideggera i 20 lat od niego młodszej politolożki żydowskiego pochodzenia Hanny Arendt. On zrewolucjonizował współczesną filozofię, ona stworzyła jedną z najbardziej znanych teorii totalitaryzmu. Zaangażowanie Heideggera w narodowy socjalizm i uwielbienie dla Hitlera miały wpływ na opuszczenie Niemiec przez Arendt. Doświadczenia nazizmu i Holocaustu nie zabiły jednak łączących ich uczuć. Sztuka izraelskiej pisarki Savyon Liebrecht to nie tylko próba uchwycenia rodzącej się fascynacji i więzi duchowej między dwojgiem wielkich myślicieli, ale też próba odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące istoty zła, rozliczenia z nazizmem oraz uwikłania losów jednostki w wielką historię, filozofię i politykę.

Spektakl zostanie udostępniony na kanale YouTube Teatru Dramatycznego w sobotę 23 maja o godz. 19:00 i będzie dostępny do północy.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/742314099671331/

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com