Rusza autobus kulturalny - miejsce w nim czeka na Ciebie! Przystanek "Filharmonia"

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Kolejnym przystankiem na trasie drawskiego autobusu kulturalnego będzie Filhamonia Szczecińska. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci z terenu gminy Drawsko Pomorskie,
Orkiestra Filharmonii w Szczecinie odkryje przed młodymi słuchaczami wszystkie tajemnice, które kryje to wybitne dzieło. W ramach jednego koncertu skupimy się na wybranym arcydziele muzyki klasycznej. Młodzi słuchacze usłyszą utwór w wykonaniu orkiestry symfonicznej, dowiedzą się, jak powstawał, czym się charakteryzuje oraz w jakich okolicznościach był komponowany. Odwieczne pytanie, które towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, brzmi: „Co było pierwsze – jajko czy kura?”. Na potrzeby naszych koncertów zmienimy nieco to pytanie i zastanowimy się, czy pierwsza była melodia, czy może jednak rytm. Poznamy inne niż tylko estetyczne funkcje muzyki, wsłuchamy się w rytmy te proste, jak i te skomplikowane. Zobaczymy, ile wspólnego ma muzyka z liczbami zarówno w rytmach, jak i w melodiach. To wszystko dzięki zróżnicowanym propozycjom z zakresu muzyki klasycznej.
Wyjazd zorganizowany jest w ramach zadania "Rusza autobus kulturalny - miejsce w nim czeka na Ciebie!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie kulturadrawsko.pl