Rozmowy nad brzegiem

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż wystawy ROZMOWY NAD BRZEGIEM zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej LUISY SPINY, który odbędzie się w czwartek 23 listopada 2017 r. o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a na I piętrze.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie między 24 a 28 listopada 2017 r. w godz. 10:00-18:00. WSTĘP WOLNY.

Działania w przestrzeni publicznej:
Sobota 25 listopada 2017 / godz. 11:00-15:00
Miejsce: zejście na plażę nr 4

Czy kiedykolwiek, stojąc nad brzegiem morza, zastanawiałeś się, co kryje się za linią horyzontu?
Czy znasz to uczucie, które sprawia, że chcesz zostawić wszystko i iść naprzód, by się przekonać, co jest dalej?

Podczas artystycznej rezydencji w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku Luisa Spina pracowała nad projektem pt.: „Rozmowy nad brzegiem”. Podczas warsztatów artystycznych wraz z udziałem społeczności lokalnej dwumiasta Słupsk-Ustka, starała się stworzyć unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Warsztaty umożliwiające swoistego rodzaju dialog pomiędzy obserwatorem a miejscem obserwacji oraz pomiędzy uczestnikami warsztatów. Artystka razem z zaproszonymi do udziału mieszkańcami wyruszyła w podróż w głąb wyobraźni za horyzont, aby odkryć nieznane jej pokłady.

Wystawa Luisy Spiny będzie oparta na dokumentacji wykonanej podczas warsztatów, które stały się również inspiracją do wykonania prac przez samą artystkę. 25 listopada 2017 roku zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych „Rozmowach nad brzegiem”, które odbędą się na plaży w Ustce, tworząc interaktywną przestrzeń.

Luisa Spina urodziła się we Włoszech. Od dziesięciu lat mieszka w Londynie, gdzie zajmuje się rzeźbą społeczną – zarówno w sferze praktycznej, jak i edukacyjnej. Początkiem tej działalności były rolę teatralne, które artystka zaczęła odgrywać 15 lat temu. W 2011 roku ukończyła studia artystyczne w Londyńskiej Central Saint Martins. W swojej pracy rzeźbiarskiej podejmuje ważne zagadnienia socjopolityczne. W roku 2013 ukończyła studia magisterskie na kierunku rzeźby społecznej, uzupełniając je o szereg kursów w dziedzinie filozofii dziecięcej i terapii artystycznej. W 2016 dołączyła do szeregów Royal Society of Arts za projekt Small Gatherings for Big Thoughts, w którym spożywanie posiłku stało się katalizatorem do dialogu o różnicach kulturowych. Ostatnie cztery lata to okres, w którym artystka zajmuje się opracowywaniem różnych strategii angażowania społeczeństwa do działań stymulujących dialog, wymianę myśli i refleksję

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bgsw.pl