Rodzinne warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W październikowe soboty Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na warsztaty rodziny z dziećmi z autyzmem. Proponowane tematy zajęć są oparte o tematykę wystaw stałych. Spotkania odbędą się w siedzibie Muzeum Wojska w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 7. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są mailowo (mwilczko@mwb.com.pl) i telefonicznie (nr tel. 536 123 424). Decydować będzie kolejność zapisów. Obecność opiekunów obowiązkowa.

Terminy i tematy spotkań:

10 października 2020 r., Żołnierskie niezbędniki
Mundur i ekwipunek są podstawą sprawnego funkcjonowania żołnierza. W trakcie zajęć poznamy poszczególne części munduru, a także dotkniemy tkanin z jakich zostały uszyte. Na koniec skompletujemy żołnierski ekwipunek.

17 października 2020 r. Dawny Białystok
Naszą uwagę skupimy na planie międzywojennego Białegostoku. Wspólnie rozszyfrujemy wszystkie znaki na mapie, a następnie spróbujemy zlokalizować na niej miejsca, pokazane na starych fotografiach. Zadaniem uczestników będzie wykonanie mapy miejsca, w którym najbardziej lubią spędzać czas.

24 października 2020 r. Żołnierz w terenie
W trakcie spotkania przyjrzymy się różnym rodzajom krajobrazu, w jakich żołnierze realizują swoje zadania. Zadaniem uczestników będzie dobranie do scenerii lasu, łąki, gór lub miasta odpowiednich dźwięków i przedmiotów.

Początek zajęć: godz. 11. Czas trwania: 45 minut.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Działanie jest realizowane w ramach projektu „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie mwb.com.pl