Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017 – otwarcie wystawy i spotkanie autorskie

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, Klub Żeglarski Fala Brzeg i Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na:

Spotkanie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem albumu historycznego, pt. „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017”

połączone z otwarciem wystawy fotograficznej pod tym samym tytułem.

Poniedziałek, 16.04.2018, godz. 18:00
Foyer/Duża Scena BCK

Wystawę oglądać będzie można do 26. kwietnia.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy

Już w poniedziałek 16. kwietnia otwarta zostanie wystawa połączoną z prelekcją i spotkaniem autorskim z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim. Organizatorami przedsięwzięcia są: Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, Klub Żeglarski Fala Brzeg i Brzeskie Centrum Kultury.

Kpt. Ryszard Sobieszczański jest autorem albumu historycznego pt. „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017”. W czasie spotkania autor opowie o historii opolskiego żeglarstwa na przestrzeni ostatnich siedemdziesięciu lat, ludziach, klubach oraz rejsach. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna pod tym samym tytułem, która zawiera najważniejsze osiągnięcia opolskich żeglarzy OD 1945 roku.

Album „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017” zawiera 464 strony pełne zdjęć i historii. Znaleźć w nim można rozdziały poświęcone monografiom opolskich klubów żeglarskich. Łącznie 29 historii najważniejszych opolskich klubów, ośrodków i drużyn. Historię opolskich jachtów pełnomorskich i śródlądowych: m.in Daru Opola i mnóstwo nie publikowanych zdjęć i faktów. Wspomnienie s/y Biesa, Jotki-80, s/y Turawa/Miracle, a także pierwszego kabinowego jachtu na Opolszczyźnie i oczywiście wielu innych legendarnych opolskich jednostek. Kolejny rozdział przybliża sylwetki opolskich kapitanów. Od najstarszych do najmłodszych tych znanych i tych mniej. Autor przedstawia sylwetki legend opolskiego środowiska żeglarskiego.
W piątym rozdziale wypłyniemy w najciekawsze rejsy z udziałem Opolan, jakie odbyły się w latach 1957-2017.
Odwiedzimy Londyn, Islandię, Korsykę, Pireus, Morze Rossa. Przepłyniemy Atlantyk i Pacyfik. Skoczymy pod Horn i na Alaskę. W tym rozdziale mnóstwo historii, anegdot z opolskich rejsów na Darze Opola, Biesie, Zawiszy, Aldisie i wielu wielu innych jachtach i żaglowcach. W szóstym pościgamy się na cadetach, omegach i innych. Przypomnimy najważniejsze sportowe osiągnięcia naszych opolskich żeglarzy. W siódmym pośpiewamy opolskie szanty i pieśni spod żagli oraz poczytamy żeglarskie książki napisane przez opolskich wodniaków...

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bck-brzeg.pl