RARYTAS - spektakl muzyczny

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Spektakl "Rarytas" ma formę wywiedzioną z tradycyjnej gawędy opowiadanej za stołem, snutej do wtóru muzyki i śpiewu.
Punktem wyjścia, a zarazem osią wydarzenia jest wzorowana na opowieściach chasydów historia o Pinkasie („Rarytas” z tomu „Barwinkowy wianek” Stanisława Vincenza) opowiadana przez aktora Wolfganga Niklausa animującego drewniane figury. Przez cały spektakl rozbrzmiewa żywa muzyka – huculskie i żydowskie melodie, ekstatyczne freilachy, chasydzkie niguny.
Część koncertowa rozpoczynająca wieczór jest przede wszystkim przywołaniem atmosfery wielokulturowego tygla, jakim zawsze były Karpaty. Artyści korzystają z oryginalnego instrumentarium (skrzypce, huculskie cymbały, akordeon, rumuński baraban, pasterskie fujarki, koboz), a wykonują melodie i pieśni ludów zamieszkujących tamte tereny, których nauczyli się od wiejskich muzykantów i zgromadzili w czasie swoich licznych wypraw w tamte rejony.
Prawdziwym „rarytasem” będzie też strona wizualna przedsięwzięcia – obrazy tworzone na żywo w unikatowej technice malowania piaskiem przez znakomitą artystkę Katarzynę Perkowską.

Wykonanie „Historii o Pinkasie”: Johann Wolgang Niklaus,
Reżyseria: Wacław Sobaszek
Lalki: Małgorzata Dżygadło-Niklaus,Tadeusz Piotrowski
Muzyka: "Kwartet Wiejski" (Robert i Ewa Wasilewscy, Jacek Hałas i Alicja Choromańska-Hałas) oraz Wolfgang Niklaus
Malowanie piaskiem: Katarzyna Perkowska

Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki (do odbioru w GOK od 27.07 do 03.08).
Ilość miejsc ograniczona. Możliwa rezerwacja telefoniczna 89-621-12-80

Prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych związanych z SARS COVID-19 określonych przez organizatora miejsca wydarzenia GOK Dźwierzuty.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Powiatu Szczycieńskiego

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com