Profesor Jerzy Bralczyk w Bibliotece Norwida

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Wydarzenie odbędzie się 26 lutego br., Sala im. Janusza Koniusza. Spotkanie poprzedzi II Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Autorem tekstu, z którym zmierzą się uczestnicy „ortograficznej walki z bykami” jest sam prof. Jerzy Bralczyk.

Program:
godz. 17.00 II Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Regulamin i zasady udziału w Dyktandzie już wkrótce na stronie www.wimbp.zgora.pl !
godz. 18.00 Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.

Prof. Jerzy Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (m.in.: Zwierzyniec, Pokochawszy. O miłości w języku(wspólnie z żoną Lucyną Kirwil) Na drugie Stanisław. Nowe księga imion, 500 zdań polskich, Wszystko zależy od przyimka, Jeść!!!, Rozmowy przy stole, Świat bez słowa), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia”, programów telewizyjnych – „Mówi się” i „Na słówko”, prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie”, a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Po spotkania będzie możliwość zakupu książek Autora.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.wimbp.zgora.pl