Próba otwarta Akademii Orkiestrowej NFM

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5

Akademia Orkiestrowa NFM to projekt Narodowego Forum Muzyki, którego celem jest profesjonalne przygotowanie młodych muzyków do pracy w orkiestrach. Poprzez comiesięczne zajęcia prowadzone przez koncertmistrzów i liderów NFM Filharmonii Wrocławskiej oraz zaproszonych Gości, uczestnicy Akademii mają wyjątkową możliwość odbycia praktycznych i kompleksowych szkoleń, które pomogą im sprostać wysokim wymaganiom stawianym muzykom orkiestrowym.

Młodzi instrumentaliści zostaną wyselekcjonowani do udziału w Akademii Orkiestrowej na podstawie nadesłanych nagrań. W trakcie trwających od października 2018 do maja 2019 roku zajęć, zapoznają się oni z ogólnymi zasadami pracy w orkiestrze, poznają poszczególne style i zasady wykonawstwa, posiądą umiejętność wzajemnego słuchania się i kreowania wspólnej barwy, frazy i interpretacji.

Projekt Akademii Orkiestrowej NFM w nadchodzącym sezonie zwieńczy koncert finałowy, zaplanowany na wtorek, 7 maja 2019 r. (Sala Główna NFM). Koncert odbędzie się pod dyrekcją Maestro Rubena Gazariana – znanego armeńskiego dyrygenta, I dyrygenta Württembergisches Kammerorchester Heilbronn oraz Dyrektora Artystycznego Georgian Chamber Orchestra Ingolstadt. W programie koncertu znajdą się: Serenada na smyczki op. 2 M. Karłowicza oraz Suita Carmen G. Bizeta / R. Szczedrina.

20 Stycznia 2019 niedziela godz. 11:00
NFM, Sala Czarna
Próba otwarta Akademii Orkiestrowej NFM

Wykonawcy:

Janusz Wawrowski – skrzypce, prowadzenie
Uczestnicy Akademii Orkiestrowej NFM

Program:
E. Grieg Suita w dawnym stylu op. 40 „Z czasów Holberga”

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.nfm.wroclaw.pl