Premiera książki Waldemara Nocnego

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

GAK Wyspa Skarbów zaprasza

Premiera najnowszej książki Waldemara Nocnego

20 września 2019, piątek, godz. 17:30 / wstęp wolny

W programie rozmowa z autorem.
Dyskusję poprowadzą:
Paweł Jarczewski
- kustosz Izby Pamięci Wincentego Pola
Tomasz Kot - dziennikarz, fotograf, pasjonat historii i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta

"Katastrofa. Ujście Wisły w czasach przełomu", to najnowsza publikacja Waldemara Nocnego. Opisuje sytuację Delty Wisły jak i jej mieszkańców, w okresie II wojny światowej, jej ostatniego okresu, jak i czasów powojennych. W książce znajdziemy wiele osobistych wspomnień związanych z Przekopem Wisły oraz niepublikowane dotąd nigdzie fotografie. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika Wyspy Sobieszewskiej!

„Druga wojna światowa, a w szczególności jej ostatnie miesiące oraz późniejsze lata, już w nowej rzeczywistości politycznej, były przełomowe w wieloletniej historii delty Wisły. Dokumenty odsłoniły obraz ludzkiego trudu i wyrzeczeń, lęków, czasami wręcz trwogi, niedostatku, braku perspektyw lecz także nowych szans. Na niełatwej w uprawie, a znakomitej ziemi odkrywano możliwości dojścia do dobrobytu. Tworzyła się nowa społeczność, długi czas będąca jeszcze w drodze, ale już emocjonalnie związana z tą niepowtarzalną krainą: Mierzeją i Żuławami oplecionymi ramionami Wisły. Była ich wyzwaniem i spełnieniem.”

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu Planer. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie wyspaskarbow.gak.gda.pl