Premiera "Chłopców z placu Broni" - transmisja na żywo

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu 6 lutego o godz. 17:00 zaprasza widzów od 10. roku życia na premierę on-line spektaklu „Chłopcy z placu Broni” Ferenca Molnára w adaptacji i reżyserii Marty Streker. W związku z niezmieniającą się sytuacją pandemiczną, przedstawienie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem platformy https://live.teatrlalek.walbrzych.pl/.

Start 6 lutego o godz. 17:00; dostęp do spektaklu jest płatny – 15 złotych.

„Chłopcy z placu Broni” to spektakl o prawdziwej przyjaźni kolegów i ich walce nie tylko o miejsce zabaw, ale o „kawałek ojczyzny”. W wojnie o tytułowy plac walczą dwie grupy: chłopcy z placu Broni z Jonaszem Boką na czele oraz Czerwone Koszule, którym przewodzi Feri Acz. Największą odwagą i hartem ducha wykazuje się najmłodszy z nich, Ernest Nemeczek, gdy w obronie własnych przekonań poświęca to, co najcenniejsze – swoje życie.

Przyjaźń, honor, odwaga, lojalność i poświęcenie to wartości, z którymi zetknie się młody widz. Spektakl podejmuje też ważny temat wykluczenia, uczy zrozumienia, że w społeczeństwie, tak jak na placu Broni, każde ogniwo jest ważne, a w grupie tkwi niewyobrażalna siła. Staje się lekcją solidarności społecznej, wzajemnego szacunku oraz działania według wyznaczonych i przyjętych przez grupę zasad.

„Chłopcy z placu Broni” to swoista zabawa w okrutny świat dorosłych, począwszy od przybierania kostiumów i masek, które noszą aktorzy, wypowiadania słów czy podejmowania różnych działań, ale zarazem ukazująca wrażliwość natury dziecięcej. Na koniec to próba oswojenia trudnego tematu choroby i śmierci.

TWÓRCY SPEKTAKLU:

tekst: Ferenc Molnár
przekład: Tadeusz Olszański
adaptacja i reżyseria: Marta Streker
scenografia, maski i kostiumy: Katarzyna Leks
muzyka: Maciej Zakrzewski
ruch sceniczny: Katarzyna Pawłowska
asystent reżysera: Filip Niżyński
obsada:
Karolina Bartkowiak, Rafał Gorczyca, Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Bożena Oleszkiewicz, Paweł Pawlik, Urszula Raczkowska

Partnerem premiery jest RADIO RMF MAXXX.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.teatrlalek.walbrzych.pl