Powrót na Księżyc – wystawa

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Taniec w mikrograwitacji, kosmiczne wiertło, spadające gwiazdy na żądanie, warzywa uprawiane na glebie marsjańskiej oraz spekulatywny projekt hodowli muszek owocówek na księżycu Saturna – to tylko niektóre elementy wielowątkowej opowieści, którą niesie ze sobą wystawa zbiorowa „Powrót na Księżyc”. Zgromadzono na niej prace łączące język sztuki, nauki i nowych technologii. Zgodnie z myślą Rogera Maliny, astronoma i promotora działań typu art&science, przyszłość należy do Nowych Leonardów – innowatorów, łączących w sobie wrażliwość artysty i metodyczność naukowca. Być może to właśnie Księżyc stanie się miejscem rozwoju dla tej nowej kategorii twórców.

Tytułowy powrót na Srebrny Glob odnosi się w pierwszej kolejności do koncepcji Wioski Księżycowej, wypracowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Pomysł budowy stałej, międzynarodowej bazy, spełniającej konkretne funkcje zarówno dla nauki, jaki i przemysłu to punkt centralny, wokół którego krążą pozostałe eksponaty. Wystawa jest również wyrazem powrotu do śmiałych planów kolonizacji, a zarazem humanizacji Kosmosu, stającego się obecnie terenem ludzkiej działalności na każdym możliwym poziomie – od eksperymentów naukowych po rozrywkę i działania artystyczne.

„Powrotowi na Księżyc” towarzyszą trzy osobne instalacje artystyczne, zlokalizowane w różnych miejscach na terenie Centrum Nauki Kopernik: Microvenus Joe Davisa, Some Parts Of The Subsystem Are Present (SPOTSAP) Saschy Mikloweita oraz Hear the World Ending Aloïs Yanga.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com