Polska – znaki szczególne

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Poznaj Polskę poprzez plakat, teatr, film, taniec, muzykę, przedmioty codziennego użytku i miejsca. "Polska – znaki szczególne" to projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie. Dzięki dotacji z ministerstwa, projekt będzie kontynuowany w tym roku. Polska ma bardzo silne poczucie tradycji, historii i przywiązania do lokalnego środowiska. Właśnie to połączenie zmian i postępu przy jednoczesnym dużym szacunku dla swoich korzeni sprawia, że Polska jest tak wyjątkowa.

Projekt "Polska – znaki szczególne” ma wpisany w swój cel proces edukacyjnego poszukiwania wykorzystujący energię JUNIORA i doświadczenie SENIORA. W drugiej edycji jest wpisana kontynuacja i pogłębianie wiedzy dotyczącej tożsamości narodowej poprzez tematy związane z polską kulturą min. film, plakat, teatr, przemysł np. motoryzacyjny, meblowy oraz naszymi tradycjami. Cały proces obejmuje warsztaty, wizyty studyjne, wykłady. Można rzec, że w każdym aspekcie życia zdobywamy i potem posiadamy tożsamość narodową. Koncepcja projektu jest spójna z celami strategicznymi i priorytetami zadania KULTURA DOSTĘPNA.

Wszystkie aktywności będą odbywać się w systemie zajęć weekendowych, w wyznaczone soboty w kolejnych miesiącach w roku. Mamy wspaniałych partnerów, którzy razem z nami realizują program i wspierają w działaniach w projekcie.

ZAPRASZAMY JUŻ W MAJU!

25. maja, sobota

Muzeum Techniki i Komunikacji godz.11.00

Wizyta studyjna , prelekcja i prezentacja

POLSKI ROWER

Uczestników zaprosimy do naszego partnera Muzeum Techniki i Komunikacji, na wykład o historii jednośladów – rowery, które znajda się na mini prezentacji to : jednoślady firmy ROMET (m.in. Wigry, Jaguar, Karat, Pelikan), przedwojennych polskich firm - Opatowski, Krzemiński i Kamiński. Tematyką będzie wpływ roweru na codzienne życie oraz jego rola w przemianach społecznych oraz jego ewolucja techniczna.

Współorganizatorami będzie NIOL, również nasz partner - jako zarządca Roweru Szczecińskiego zaprasza na dziedziniec Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie będzie stanowisko prezentujące proces naprawy roweru. Oprócz już uzgodnionych aktywności planowane są: konkurs wiedzy na temat przepisów o ruchu drogowym, konkurs wolnej jazdy, czyli zawody na najwolniejszy przejazd rowerem na wyznaczonej trasie. Nagrodami w konkursach będą gadżety Bikes.

W sobotnim spotkaniu studyjnym w Muzeum Techniki i Komunikacji - liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób. Osoby chętne prosimy o rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.

Na działania na dziedzińcu organizowane przez operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego - NiOL wstęp wolny.

Czerwiec

2. czerwca, niedziela

Różany Ogród godz.11.00

Warsztaty

POLSKIE TKANINY

Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów z zeszłorocznej edycji, aby na nich tkać przeskalowane- może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…

16. czerwca, niedziela

Ogród Różany, godz.11.00

Warsztaty

POLSKA EKOLOGIA – ECOTORBY

Szyjemy torby, które w kolektywie z warsztatami haftu będą ozdobione haftem krajeńskim.

29. czerwca, sobota

Opera na Zamku, godz.11.00

POLSKA MUZYKA

OPERA – zapraszamy do Opery na Zamku, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem przestrzeń muzycznych konstelacji. Oprowadzanie wejście K, przez duży dziedziniec, w godz. 11.00-13.00

W sobotnich spotkaniach studyjnych, w czerwcu jest to wizyta w Operze na Zamku- liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Osoby chętne prosimy o rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.

Program na kolejne miesiące pojawi się wkrótce. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na stronie saa.pl oraz na FB.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie saa.pl