Matematyka w poezji konkretnej - prelekcja - DBP - [Wrocław]

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny
Konkretna – czyli jaka? Jeśli ze słowem „poezja” kojarzą Wam się wydumane, nudne interpretacje z języka polskiego, tutaj możecie o nich zapomnieć. Poezja konkretna to taka, która interpretuje się sama  – i którą możecie swobodnie interpretować tak, jak tylko wyobraźnia Wam pozwoli.
 
Czy poezja może mieć coś wspólnego ze sztukami wizualnymi? Albo z matematyką? Czy prosty układ wyrazów może wiązać się z długimi rozmyślaniami nad jego koncepcją?  O tym wszystkim opowie mgr Małgorzata Mikołajczyk, posługując się przykładami twórczości zagranicznych konkretystów oraz utworami Stanisława Dróżdża.
 
Zapraszamy również do zapoznania się z wystawą poświęconą twórczości Stanisława Dróżdża >>.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Poezja konkretna – nurt w poezji eksperymentalnej nastawiony na radykalną rewolucję języka, rozwijający się w Europie i w Ameryce od wczesnych lat pięćdziesiątych XX w. Przymiotnik konkretna ma wskazywać na typ tekstu poetyckiego, mającego być autokomunikacją, pozbawionego odniesień zewnętrznych, będącego układem autoznaków – konkretem.
(Słownik rodzajów i gatunków literackich, pod. red. G. Gazdy i S. Tyneckiej-Makowskiej, Kraków 2006)
mgr Małgorzata Mikołajczyk – kierownik Pracowni Dydaktyki i Popularyzacji Matematyki Instytutu Matematycznego UWr.
 
Wstęp wolny
 
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl