Podcast „Mówimy o sztuce… Krosno w formie - modernizm i modernizmy”

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Podcast „Mówimy o sztuce… Krosno w formie - modernizm i modernizmy”
Prezentuje: Katarzyna Solińska
Termin: 30 czerwca 2020 r.
Miejsce: facebook BWA

Architektura modernizmu była architekturą przyszłości i nowoczesności. Dzisiaj mówimy o niej w czasie przeszłym, a czasem i przeszłym niedokonanym.

Podcast „Krosno w formie - modernizm i modernizmy” będzie okazją do przyjrzenia się dokładniej krośnieńskiej architekturze okresu II Rzeczpospolitej – projektom zrealizowanym i tym, które z różnych przyczyn pozostały jedynie w sferze wizji i marzeń o Krośnie, jako mieście zmodernizowanym i modernistycznym.

„Architektura to nie archeologia” mawiali twórcy architektury modernistycznej, odcinając się od ciągłego spoglądania wstecz i czerpania z historycznych wzorców. Jak te idee wpłynęły na wygląd Krosna? Jakie nowe horyzonty rozwoju miasta dostrzegali twórcy, odwołując się między innymi do stylu okrętowego w krośnieńskiej architekturze? Jak wiele wspólnego mają krośnieńskie realizacje z czołowymi światowymi przykładami przedwojennego modernizmu?

Na przekór modernistom – spójrzmy historycznie, a wręcz archeologicznie na Krosno formowane w czasach niepodległości i nowoczesności.

Zapraszamy!

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.bwakrosno.pl