Photographer's Choice. Christto & Andrew prezentują: Matrix

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Photographer's Choice to cykl filmowo-fotograficznych spotkań organizowanych przez TIFF Center i Kino Nowe Horyzonty. Idea wydarzenia polega na Idea wydarzenia polega na zaproszeniu światowej sławy fotografek i fotografów do wybrania filmów, które są dla nich inspirujące i ważne. Następnie z jednym z artystów/artystek przeprowadzona zostaje rozmowa online na temat wybranego filmu. Wybrany film i rozmowa prezentowane są szerszej publiczności w kinie.

W ramach trzeciego, ostatniego w 2020 roku filmowego spotkania o wybór filmu poproszono Christto & Andrew (Christian Sánchez Díaz i Andrew Jay Weir) – artystyczny duet fotograficzny, który pracuje w Doha (Katar) oraz w Kopenhadze (Dania). Ich współpraca rozpoczęła się w 2012 roku, pracują w różnych mediach, w tym w fotografii, instalacji i filmie. Ich prace zorientowane są na ujawnianie i uwypuklanie struktur i schematów historycznych, politycznych, gospodarczych, kultury popularnej i sztywnych norm społecznych, których doświadczamy w życiu codziennym, za pomocą kolorowych i surrealistycznych portretów martwej natury.

Christto & Andrew, jako jeden z filmów ważnych i przełomowych dla ich rozwoju artystycznego wskazali kultowego Matrixa (1999) sióstr Wachowskich.

Film opowiada historię Neo (Keanu Reeves) – genialnego hakera, który za dnia pracuje w korporacji prowadząc życie pełne poczucia odrealnienia i zagubienia w otaczającej go rzeczywistości. Pewnej nocy nawiązuje z nim kontakt tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne). Zadając pytanie “Czym jest Matrix?” rozpoczyna proces odkrywania prawdy o świecie, a właściwie dwóch światach – prawdziwym i wygenerowanym przez maszyny, który tylko udaje rzeczywistość…

Zapraszamy na bezpłatny seans w Kinie Nowe Horyzonty!

WSTĘP NA POKAZ FILMU JEST BEZPŁATNY. Należy jednak odebrać wcześniej bilet — bezpłatne wejściówki online dostępne na stronie Kina Nowe Horyzonty od 19 października 2020 (poniedziałek).

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.tiffcenter.com