Pejzaże sopockie | Wystawa Agnieszki Olędzkiej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

W lipcu zapraszamy do dworkowej Galerii Sztuki na jubileuszową wystawę malarstwa Agnieszki Olędzkiej. Zaprezentujemy cykl obrazów, których inspiracją jest jak mówi sama autorka świat pejzaży, które otaczają mnie w Sopocie. Światło to najznakomitszy reżyser spektakli, które bezustannie rozgrywają się wokół nas. Migotanie liści w świetle słońca, iskrzące się odbicia w morskich falach, szalona gra cieni. Pozostaje mi ujarzmienie tych obrazów. Odnalezienie abstrakcyjnych form, które nie starają się odzwierciedlać natury, zamieniają się we wzory, figury geometryczne czy zakrzywione linie.
Proces twórczy jest dla mnie jak pasjonująca zagadka do rozwiązania. Na płótnach moich obrazów rozgrywa się walka kolorów o pierwszeństwo, form o nabranie kształtów. Ostatecznie wszystkie puzzle znajdują swoje miejsce.

Na wernisaż zapraszamy w środę 8 lipca o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach 12.00-18.00 do 5 sierpnia 2020 r.

AGNIESZKA OLĘDZKA
Od urodzenia mieszka w Sopocie, mieście malarzy i artystów. W latach 1979-1984 studiowała w PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP). Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 1984 w pracowni prof. Jerzego Krechowicza. Jest członkiem ZPAP.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz grafiką projektową i fotografią.W latach 90 jej centrum życia artystycznego na kilka lat przeniosło się do Holandii, gdzie wystawiała prace, kształtując własny styl, otwierając się na nowoczesność i europejskość malarstwa. Nauczyła się łamać schematy, dając sobie artystyczną wolność. Jej obrazy mówią o emocjach, są z nich zbudowane, wieloznaczeniowe, nieoczywiste.

Autorka tworzy obecnie we własnej pracowni w Sopocie. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Holandii, Niemczech i Japonii.

Więcej informacji o twórczości Agnieszki Olędzkiej:
www.oledzka.art.pl
www.caligrafica.pl

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie tps-dworek.pl