Patyk i spółka - leśne warsztaty twórcze - Kreatywne Wakacje

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Lato w mieście wcale nie musi być nudne! Będzie kreatywnie, będzie twórczo, będziemy się świetnie bawić! Odkryj talent swojego dziecka, spraw mu wspaniały prezent w postaci cyklu multidyscyplinarnych warsztatów.

Przyroda to temat bliski naszemu sercu ❤ Z natury czerpiemy inspirację do zabawy! Spontanicznie, kreatywnie zapraszamy wszystkie dzieci do wspaniałych harców pachnących lasem. Będziemy czerpać bogactwo ze skarbów ziemi. Patyki, kamienie, szyszki, siano z pomysłem przemienimy w coś niezwykłego. Rozwijamy wyobraźnię i tworzymy:) Skorzystamy również ze świeżego powietrza i słońca! Bo latem najfajniej jest na podwórku! Bierzemy skakanki, hula-hopy, piłki…. i łapiemy rumieńce!

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7 do 13 lat.

.........................................................................................

HARMONOGRAM

PONIEDZIAŁEK. Sianotwory, czyli leśne stwory, wróżki i elfy

Własnoręcznie będziemy motać stwory w stylu totalnie abstrakcyjnym. Pięknie nam się przydadzą naturalne materiały: siano, kolorowe włóczki, sznurki i bawełniane materiały. Kilka supełków, pętelek, garść wyobraźni i powstać może prawdziwe arcydziełko do zabawy. W drugiej części zajęć przygotujemy mini leśną makietę. Na tych warsztatach wszystko jest możliwe!

WTOREK. Bomby nasienne

Podwijamy rękawy i do dzieła! Mieszając naturalne składniki przygotujemy bomby, w których zamkniemy przeróżne nasiona kwiatów. Zazielenimy i ukwiecimy miejski krajobraz. Dla naszych łapek będzie to wielka frajda!

ŚRODA. Budujemy domki dla zapylaczy i przygotowujemy smakowity miód-malina

Pszczoły – to dzięki nim możemy cieszyć się smakiem miodu, dojrzałych owoców i warzyw, a wiosną podziwiać łąki pełne kolorowych kwiatów. Na warsztatach zbudujemy schronienia dla naszych latających przyjaciół. Wykorzystamy do tego celu naturalne materiały tj. szyszki, patyczki, siano… . W drugiej części warsztatów każde dziecko przygotuje mały słoiczek aromatycznego miodu łącząc go z suszonymi malinami, orzechami i innymi pysznościami. Mniam!

CZWARTEK. Zielone Nadodrze! Zwiedzamy najciekawsze zakątki miasta.

Wśród najcieplejszych promieni słońca, żywej zieleni wybierzemy się na spacer krętymi uliczkami Nadodrza. Zawitamy do parków, pójdziemy szlakiem kolorowych murali i koniecznie skoczymy do naszej ulubionej lodziarni!

PIĄTEK. Sadzimy mini - lasy w słojach!

Miej swój las pod ręką! Czy wiatr, czy deszcz zawsze możesz cieszyć się widokiem leśnego krajobrazu. Na warsztatach dzieci przygotują mini zagajniki zamknięte w szklanych słoikach. Taka zielona, kwitnąca dekoracja rozkocha w sobie niejednego miłośnika leśnych wypraw.

............................................................................
Zapisy poprzez formularz internetowy:
http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/patyk-spolka-czyli-lesne-warsztaty-tworcze-2/

Program kreatywnych wakacji: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kreatywne-wakacje-w-krzywym-kominie-gotowi-na-przygode/

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl