Panna Nikt

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W szkole odbywa się zebranie. Nauczyciele, uczniowie i rodzice rozmawiają o samobójstwie jednej z uczennic. Piętnastoletnia Marysia Kawczak wyskoczyła z okna, zabierając ze sobą w ostatnią drogę niewidomego braciszka. Wzajemnym oskarżeniom nie ma końca. Dlaczego to zrobiła?
Cofamy się do chwili, gdy rodzina Kawczaków przeprowadza się z maleńkiej osady do Wałbrzycha. Marysia tuż przed końcem roku idzie do nowej szkoły, w której spotyka ekscentryczną artystkę Kasię i używającą życia Ewę.
Spektakl jest adaptacją kultowej powieści Tomka Tryzny pod tym samym tytułem. Podobnie jak literacki pierwowzór prowadzi odbiorcę poprzez plątaninę zdarzeń rzeczywistych i wyobrażeń bohaterki. Niezwykle dynamiczna, odrobinę ekscentryczna scenografia-instalacja znakomicie wpisuje się w bogactwo przeżyć nastolatki, dookreślając je i komentując.
W scenariuszu wykorzystano wiersz Aleksandry Karpiuk Ja tam stoję oraz tekst Małgorzaty Lempart, licealistki z Wałbrzycha.

Czas trwania spektaklu: 180 minut

Obsada

Katarzyna Pietruska
Aleksandra Karpiuk
Milena Staszuk
Krzysztof Boczkowski
Maciej Kowalczyk
Beata Rakowska
Jolanta Solarz-Szwed
Irena Rybicka
Krzysztof Kuliński
Maria Kania
Ewelina Paszke-Lowitzsch
Jerzy Senator
Michał Szwed
Marcin Łuczak
Przemysław Kozłowski
Maciej Tomaszewski
Anna Błaut
Zina Kerste

Produkcja

reżyseria: Paweł Passini
scenografia: Zuzanna Srebrna
kostiumy: Elbruzda
muzyka: Łukasz Wójcik*
światło: Katarzyna Łuszczyk
wideoprojekcje: Maria Porzyc, Agnieszka Waszczeniuk
inspicjentka: Elżbieta Kozak
asystenci reżysera: Elżbieta Kozak, Krzysztof Boczkowski, Anna Wolszczak [PWST Wrocław], Filip Jaśkiewicz [Uniwersytet Wrocławski]
*Królestwo Umarłych Godzin Justyna Antoniak, Łukasz Wójcik
Partia skrzypiec: Olga Kunicka

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl