PANEL DYSKUSYJNY: Ekoetyka w teatrze

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Projekt Ekoetyka teatru to odpowiedź na bagatelizację tematu ekologii w środowisku teatralnym. Panel dyskusyjny ma być platformą do znalezienia odpowiedzi na pytanie w jaki sposób teatr może zaangażować się w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym?
Moderatorem spotkania jest Zofia Smolarska, która wraz z Dorotą Kowalkowską, Romualdem Krężelem, Hanną Maciąg i Weroniką Szczawińską zastanowi się nad tym, co to znaczy tworzyć teatr ekologicznie. W dobie mody na ekologię w sztuce łatwo jest wpaść w pułapkę koniunkturalizmu - twórcy poszukają odpowiedzi na pytanie: jak tego uniknąć? Poruszą również kwestię aktywizmu ekologicznego na teatralnych deskach, ale także w budynku teatralnym i wokół niego, czyli wobec społeczności lokalnej. Panel dyskusyjny to okazja do porozmawiania o tym, jak się ma reforma instytucji teatralnych do transformacji ekologicznej oraz o zależności ekologii i higieny pracy twórczej w teatrach.

Zapis panelu ukaże się w publikacji wydanej na zakończenie festiwalu.
Projekt realizowany jest w ramach XII edycji Festiwalu Nowa Siła Kuratorska – inicjatywy studentek i studentów trzeciego roku Wiedzy o Teatrze Katedry Teatru i Sztuki Mediów na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kuratorka projektu: Jagoda Masłowska
____
Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych:
Miasta Poznania, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
#poznanwspiera
____
Organizatorzy:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Stowarzyszenie Wspólne

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com