ORGANY ARCHIKATEDRY - Jean-Christophe Geiser | XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

PROGRAM:

• Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Praeludium e, BWV 548/1
Opracowanie chorału „Erbarm Dich mein,
O Herre Gott”, BWV 721
Fuge e, BWV 548/2

• Antonio Vivaldi (1678-1741)
Concerto a (transkrypcja na organy J. S. Bach, BWV 593)
Allegro, Adagio, Allegro

• Louis James Alfred Lefébure-Wély (1817-1869)
Boléro de concert

• Felix Mendelsson-Bartholdy (1809-1847)
Preludium i fuga c-moll

• Louis Vierne (1870-1937)
Carillon op. 31
Prélude op. 31
Carillon de Westminster op. 54

JEAN-CHRISTOPHE GEISER (Szwajcaria) - swoją karierę muzyczną rozpoczął prof. Jean-Christophe Geiser w 1991 r. w wieku 26 lat. Został wtedy organistą katedry w Lozannie i wkrótce potem profesorem Wyższej Szkoły Muzycznej w Lozannie. Do dnia dzisiejszego wykonał niezliczoną ilość koncertów organowych w ponad 30 krajach Europy oraz w Azji, Ameryce Północnej i Południowej.
Artysta jest absolwentem Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Bernie (fortepian i organy) oraz Uniwersytetu w Bernie (prawo i muzykologia). Jest autorem wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych szwajcarskich, niemieckich i rosyjskich oraz wielu nagrań płytowych. Wielkim jego sukcesem było doprowadzenie do wybudowania nowych organów w katedrze w Lozannie. Te wielkie organy, największe w Szwajcarii, łączą style organów klasycznych francuskich, barokowych niemieckich, symfonicznych francuskich i romantycznych niemieckich. Ich zawrotna cena (4 miliony dolarów), współpraca z projektantem Ferrari – Włochem Giorgetto Giugiaro oraz jakość wykonania powodują, że jest to jeden z najciekawszych szwajcarskich instrumentów.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl