Oratorium Phoebe

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Szkoła im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie - 11.10.2018, godz.18.00
Ośrodek Kultury im. F. Chopina w Szafarni - 20.10.2018, godz.17.00
Pałac Ostromecko - 03.11.2018, godz.18.00

Chór Społeczny Czarnego Karła jest wynikiem działania interdyscyplinarnej grupy artystycznej, która została założona w 2008 roku w Bydgoszczy. Grupa pod auspicjami Fundacji Czarny Karzeł prowadzi działania na styku sztuk wizualnych: filmu, teatru, opery, muzyki, poszerzone o choreografię, scenografię, produkcję kostiumów i.in. W swojej strukturze organizacyjnej i artystycznej, działania chóru są samowystarczalne. Przy realizacji różnych projektów chór współpracował z wybitnymi twórcami i naukowcami m.in. Zbigniewem Mikołejko, Bogdanem Dziworskim, Marcinem Giżyckim, Agnieszką Taborską, Sławomirem Idziakiem, Maciejem Cuske , Nikolasem Toporem, Zbigniew Mikołejko i in.

Oratorium „Phoebe” na podstawie twórczości pisarki Agnieszki Taborskiej, przygotowane zostało przez wielopokoleniowy zespół Chóru Społecznego Czarnego Karła. Pokazy będą odbywać się w zabytkowych budynkach, które są siedzibami instytucji kultury. Nasze pokazy są przeznaczone dla przedstawicieli lokalnej społeczności zainteresowanej kulturą i sztuką. W takcie prezentacji wykorzystujemy estetykę operową w służbie preformansu, z autorską muzyką skomponowaną przez awangardowego artystę Grzegorza Pleszyńskiego, specjalnie przygotowane kostiumy i scenografię oraz filmy i wizualizacje.

Chór jest inicjatywą całkowicie społeczną i zrzesza w swojej strukturze seniorów, młodzież, dzieci i dorosłych- razem ok. 30 osób w tym artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Jednym z podstawowych założeń naszej działalności jest integracja społeczna i międzypokoleniowa, która odbywa się w trakcie współpracy z wybitnymi twórcami. W zastosowaniu takiej koncepcji artystycznej widzimy ogromny potencjał dla spełnienia warunku, jakim jest bezpośrednie zaangażowanie społeczne w realizację wysokiej klasy wydarzenia artystycznego.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.czarnykarzeł.pl