Oprowadzanie po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” ścieżką kulinarną

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

15

Ścieżka kulinarna to jedna z tras zwiedzania wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej.
Łódź okresu przemysłowego była zamieszkiwana przez Polaków, Niemców, Żydów, Rosjan i przedstawicieli innych narodowości. W każdym domu, bogatym czy biednym, dużym czy małym była kuchnia. Nie tylko przyrządzano w niej posiłki, ale też dbano o kulinarne tradycje wyniesione z domu rodzinnego. Przygotowywano ulubione potrawy domowników i przechowywano różne łakocie, często wyjadane po kryjomu przez dzieci.
Łódź była tyglem kulturowym, w którym mieszały się nie tylko języki i obyczaje. Przybysze z różnych stron przywozili własne potrawy, charakterystyczne dla swojej kultury. Życie w jednym mieście sprawiało, że zwyczaje kulinarne różnych narodowości wpływały na siebie nawzajem, zachowując przy tym własny charakter i odrębność.
Podczas zwiedzania wystawy ścieżką kulinarną opowiemy, co jedzono w dawnej Łodzi, jakie były popularne potrawy, co gościło na łódzkich stołach w końcu XIX wieku, co w dwudziestoleciu międzywojennym, a co po II wojnie światowej.
Oprowadzanie poprowadzi Katarzyna Trela, edukatorka Działu Edukacji

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kiedy: 27 listopada
Godziny: 12:15 i 14:30
Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł
Limit osób: 10

Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu).

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie cmwl.pl