Oprowadzania kuratorskie po wystawie "Z (dont' panic, kiss me)". Scena Artystyczna 21. MFF Nowe Horyzonty

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

𝗭 (𝗱𝗼𝗻’𝘁 𝗽𝗮𝗻𝗶𝗰, 𝗸𝗶𝘀𝘀 𝗺𝗲)
𝗦𝗰𝗲𝗻𝗮 𝗔𝗿𝘁𝘆𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗮 𝟮𝟭. 𝗠𝗙𝗙 𝗡𝗼𝘄𝗲 𝗛𝗼𝗿𝘆𝘇𝗼𝗻𝘁𝘆

23.07–22.08.2021

𝗴𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗮 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗕𝗪𝗔 𝗪𝗿𝗼𝗰ł𝗮𝘄
𝘂𝗹. 𝗥𝘂𝘀𝗸𝗮 𝟰𝟲𝗮/𝗜𝗜𝗜 𝗽𝗶𝗲̨𝘁𝗿𝗼

𝗢𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗸𝘂𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲:
→ 14-20.08 | godz. 18:00

BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej zaprasza do galerii Studio na codzienne oprowadzania po wystawie w ramach Sceny Artystycznej 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Uwaga!
Zgodnie z regulaminem galerii obowiązuje limit 25 osób. Do limitu NIE WLICZA się osób zaszczepionych (potwierdzeniem szczepienia będzie dobrowolne okazanie stosownego zaświadczenia). Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w wydarzeniu na adres mailowy:
→ studio@bwa.wroc.pl

Wystawa, jak co roku, jest przedłużeniem kinematograficznych poszukiwań prowadzonych na festiwalu. W tym roku jej tematem przewodnim są zęby 🦷🦷

Zęby to twór anatomiczny, który w ludzkiej egzystencji tworzy rodzaj punktu węzłowego – w tym sensie, że przecinają się w nim różne płaszczyzny ludzkiego doświadczenia. Znajdują się na granicy wnętrza i zewnętrza istoty ludzkiej; z jednej strony dostarczają intymnych, zmysłowych sensacji, w tym cierpień – z drugiej należą do kluczowych elementów fasady twarzy, którą człowiek pokazuje światu. Demaskują zwierzęcy i drapieżny aspekt człowieczeństwa, ale jednocześnie uwikłane są w różnorodne narracje kulturowe i społeczne konteksty.

Zęby są także kinematograficznym fetyszem. W niezliczonych horrorach oglądamy je pod postacią groźnych kłów wampirów, reprezentujących potworność człowieczeństwa. To znów w formie idealnego uzębienia filmowych gwiazd, postaci, na które dokonujemy projekcji naszych zbiorowych wyobrażeń. Nie przypadkiem z aktorów i aktorek biorą przykład politycy, traktując zdrowe, efektowne zęby jako istotny komponent publicznego wizerunku osoby, z którą społeczność gotowa się będzie utożsamić.

Między zębami społeczny i kulturowy aspekt życia krzyżuje się ze zwierzęcym, cielesnym, sensualnym, emocjonalnym i egzystencjalnym wymiarem ludzkiego doświadczenia. Postrzegamy zęby jako zbyt ważne by zostawić je stomatologom, wolnemu rynkowi oraz własnemu losowi i wraz zaproszonymi artystkami i artystami, proponujemy dotknąć ich narzędziami sztuki i poddać je pracy wyobraźni.

𝗔𝗿𝘁𝘆𝘀́𝗰𝗶_𝘁𝗸𝗶: Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Oskar Dawicki, Friedl Vom Gröller, Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki, Norman Leto, Jacek Malinowski, Rebecca Moss, Cyryl Polaczek, Aleksandra Ska, Konrad Żukowski
𝗭𝗲 𝘀𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗻𝘆𝗺 𝘂𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗲𝗺: Uldus Bakhtiozina, Olaf Brzeski, Amélie Laurence Fortin
𝗞𝘂𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿_𝗸𝗮: Ewa Szabłowska, Stach Szabłowski
𝗪𝘀𝗽𝗼́ł𝗽𝗿𝗮𝗰𝗮: Joanna Stembalska
𝗣𝗿𝘇𝗲𝘀𝘁𝗿𝘇𝗲𝗻́ 𝘄𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝘆: Fabien Lédé
___________________
𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆:
BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie bwa.wroc.pl