ONLINE ZOOM. WARSZTATY: Porusz Warszawą! (rodziny z dziećmi w wieku 6–8 lat)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Dodaj do kalendarza Google
Muzeum Warszawy
Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Prosimy o jej zapisanie, ponieważ brak linku i hasła uniemożliwia udział w zajęciach. Po kliknięciu w link otworzy się anglojęzyczna aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Muzeum Warszawy jest partnerem wydania nowej książki z serii Piżamorama wydawnictwa Wytwórnia! “Warszawa Piżamorama” autorstwa Frédérique Bertrand i Michaël Leblond’a to wyjątkowe polsko-francuskie przedsięwzięcie - książka z ruchomymi ilustracjami dla dzieci w wieku od lat dwóch do stu dwóch.

Zapraszamy na na warsztaty rodzinne online, podczas których poznamy małego chłopca w piżamie w paski. Zobaczymy jakie miejsca w Warszawie odwiedził. Zajęcia nastawione są na doświadczanie i tworzenie przy użyciu prostych, ale ciekawych technik plastycznych. Dajmy ponieść się fantazji! Spójrzmy na rzeczywistość z przymrużeniem oka.
Porusz Warszawą!
Stwórzcie ruchomą panoramę Warszawy! Źródłem inspiracji będą widoki stolicy zawarte w książce „Piżamorama”. Przyjrzymy się także obrazom ze zbiorów Muzeum Warszawy. Rozwiązując zagadki, poszukamy „ruchomych” elementów miasta. Zaobserwujemy, jak miejsca zaprezentowane w książce wyglądały dawniej. Czy wiele się zmieniło? Poznamy mechanizm animowanych obrazków w książce „Piżamoramy” i sami przygotujemy ruchme widoki warszawskich miejsc.

PRZED WARSZTATEM NALEŻY PRZYGOTOWAĆ:
1. papier biały i kolorowy (format A4)
2. kawałek sztywnej tektury na podkład (może być okładka od bloku A3)
3. nożyczki
4. klej (w sztyfcie) taśmę klejącą oraz zszywacz
5. marker lub grubą kredkę
6. kredki
Dodatkowo można przygotować:
1. Folię w paski dołączaną do książek z serii Piżamorama
2. Wydrukowane karty pracy (format A4) https://muzeumwarszawy.pl/wp-content/uploads/2020/07/KARTA_1_poprawiona.pdf x 1
https://muzeumwarszawy.pl/wp-content/uploads/2020/07/KARTA_3_poprawiona.pdf x 2-3

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl