Ołówkiem i dźwiękiem

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Pochodzi z Nowego Targu, dysponuje mocnym głosem, gra na fortepianie (szkołę muzyczną ukończył w Krakowie), ale w uprawianej przez siebie muzyce upodobał sobie nade wszystko instrumenty ludowe z obszaru Karpat i Bałkanów. Koncertował razem z podhalańską grupą Siklawa, z którą nagrał 3 płyty. O fletach, fujarkach, dudach, cymbałach huculskich potrafi też zajmująco opowiadać, czemu dał wyraz w filmie „Karpacko-bałkańskie wędrówki”.

Życie próbuje Marcina Żarneckiego nieustannie wyrzucić poza nawias aktywności i sztuki, bo poważna i pogłębiająca się od lat wada wzroku coraz bardziej utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, jak i uprawianie kolejnej wielkiej pasji – rysunku. Artysta korzysta z lupy, nisko pochyla głowę nad arkuszem papieru, by doprecyzować linie szczegółów na swoich obrazach. Spod jego ręki jak żywe pojawiają się spadziste dachy drewnianych domów Podhala, górzysty pejzaż, detale góralskiej architektury, urokliwe wiejskie kościoły.

ODT Światowid zaprasza na spotkanie ze sztuką Marcina Żarneckiego, gdzie kadry z Podhala oprawione zostały muzyką rodem z gór.

wernisaż/koncert; wydarzenie online na fb i kanale You Tube ODT Światowid | wystawa dostepna: 25 lutego - 18 marca 2021

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl