OGÓLNOPOLSKI KURS WOKALNY Z BEATĄ DUNIN-WĄSOWICZ

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy na Ogólnopolski Kurs Wokalny z Beatą Dunin-Wąsowicz, czyli wakacyjne warsztaty muzyczne, które będą prowadzone w dniach 3 – 8 sierpnia pod kierownictwem znanej sopranistki Beaty Dunin-Wąsowicz. Kurs przeznaczony jest dla osób w wieku 15-35 lat, w dwóch kategoriach wokalnych: kategoria klasyczna – śpiew solowy (operowy i operetkowy, musicalowy, pieśniarski, oratoryjno-kantatowy) i kategoria – piosenka rozrywkowa (różne style muzyczne).

Program kursu obejmuje wykłady teoretyczne dotyczące techniki wokalnej oraz prawidłowej emisji głosu jako niezbędnego elementu w wykonawstwie estradowym i scenicznym, wszelkich stylów wokalnych w muzyce rozrywkowej i klasycznej oraz przede wszystkim praktyczne warsztaty muzyczne emisji głosu i interpretacji utworów, które wybrali uczestnicy kursu.

Zajęcia będą prowadzone w dwóch dziennych sesjach:
I sesja: w godz. 10:00 – 14:00
II sesja: w godz. 15:00 – 19:00

Koszt kursu:
– 800 złotych (kategoria klasyczna)
– 500 złotych (kategoria piosenka rozrywkowa)

Istnieje możliwość uczestniczenia pasywnego (obserwowania, słuchania) w warsztatach muzycznych i wykładach dotyczących emisji głosu i techniki wokalnej – opłata 50% kosztów kursu. Warunkiem udziału w kursie jest przesłanie karty zgłoszenia wraz z plikiem z nagraniem utworu na adres e-mail: koncerty@ckmuza.pl oraz wpłacenie zaliczki w kwocie 10% wartości kursu do dnia 20 lipca 2021r. na konto 72 1600 1462 1812 4647 8000 0001 z dopiskiem „wakacyjny kurs wokalny”.

Karta zgłoszenia: www.ckmuza.eu

Beata Dunin-Wąsowicz – sopran, śpiewaczka i pedagog związana od najmłodszych lat z Lubinem i Zagłębiem Miedziowym, gdzie rozpoczęła naukę muzyki i śpiewu solowego. Tutaj stawiała pierwsze kroki jako początkująca wokalistka na scenie m. in. CK „Muza”. Od 2016 r. związana z Akademią Sztuki w Szczecinie, gdzie jako wykładowca prowadzi klasę śpiewu solowego. Artystka ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także odbyła dwuletni staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pod kierunkiem wybitnego, światowej sławy tenora Ryszarda Karczykowskiego szlifowała swój kunszt wokalny i pedagogiczny. Swoją wiedzę wokalną doskonaliła podczas licznych kursów w kraju i zagranicą. W swoim bogatym i różnorodnym repertuarze posiada sopranowe partie operowe i operetkowe, songi musicalowe oraz arcydzieła muzyki oratoryjno-kantatowej, a także bogaty zbiór pieśni i piosenek z polskiej i światowej literatury wokalnej. Artystka współpracowała m.in. z zespołami muzyki dawnej – MusicusPoloniensis, Camerata Nova, a także z wieloma orkiestrami, zespołami kameralnymi, pianistami i organistami wykonując solowe utwory różnych epok i stylów muzycznych na scenach krajowych, europejskich i w USA. Obok działalności pedagogicznej i koncertowej zajmuje się propagowaniem kultury muzycznej, m.in. współorganizując liczne koncerty muzyczne i przedsięwzięcia artystyczne na terenie kraju oraz promowaniem młodych, początkujących wokalistów.

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl