Od Moniuszki do Nirvany

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

11

Przyjaźnią się od dziecka, a edukację muzyczną rozpoczęli obaj w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach były dla nich czasem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. Józefem Stomplem, dr hab. Magdaleną Lisak, dr Piotrem Sałajczykiem, a Krzysztof Włodarczyk z prof. Zbigniewem Raubo, Piotrem Banasikiem oraz Łukaszem Trepczyńskim. Czas studiów zaowocował również wspólnymi występami obu pianistów - jako duetu fortepianowego.

Mają na koncie sporo wyróżnień, jak m.in. - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „London” (Grand Prize Virtuoso, 2016), I nagrodę na 10. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym i Festiwalu Svirel w Novej Goricy (Słowenia), czy III nagrodę na 7. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri”. W repertuarze posiadają zarówno utwory z kanonu muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

w programie: m.in. utwory: S. Moniuszki, G. Gershwina, E. Griega, A. Piazzolli oraz grupy Nirvana

bilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl | bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora 

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl