OCZKO W OCZKO. MITENKI. Bezpłatne rodzinne warsztaty zimowe

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Jeśli zastanawiacie się co to są mitenki, koniecznie wpadnijcie na rodzinne warsztaty upcyklingowego rękodzieła w ramach projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło.

Jeszcze nie tak dawno temu zwyczaj nie wyrzucania, a przerabiania był czymś absolutnie oczywistym. Nasze prababcie, babcie, mamy wykorzystując igłę z nitką, szydełko, druty lub inne pomysłowe narzędzia tworzyły coś z niczego! Dziś łatwiej nam pójść do sklepu, kupić nowe, niż naprawdę prostymi sposobami stworzyć własnoręcznie, ze starej niepotrzebnej z pozoru rzeczy coś wyjątkowego!

My zachęcamy Was. Nie wyrzucajcie! Przerabiajcie, zmieniajcie, kreujcie, bawcie się dobrze i noście! Twórzcie z nami praktyczne rzeczy z duszą.

Podczas warsztatu zrobimy mitenki – rękawiczki bez palców, a w zasadzie bez połowy palców, ze starych swetrów, podkolanówek, skarpet z „golfem”. Dzięki nim ogrzejecie dłonie i będziecie mogli ze swobodą wykonywać prace manualne, korzystać np. z telefonu bez konieczności każdorazowego zdejmowania rękawiczek.

Pierwsze mitenki pojawiły się w XVIII wieku. Na początku wykonano je głównie z jedwabiu i były eleganckim dodatkiem do strojów ówczesnych dam. Dziś forma mitenek zależy wyłącznie od Ciebie! Mogą uzupełniać garderobę jako praktyczny dodatek, mogą także stać się wyjątkowym, ekstrawaganckim gadżetem.
___________________
Na warsztat zaprasza Fundacja Open Mind w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
___________________
Uwaga! Prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy podsumowującej „DOBRE to RZEMIOSŁO”, w dniach 11-30 grudnia 2021 r. w Klubie Pod Kolumnami (pl. Św. Macieja 21, Wrocław).

 

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie dolnyslaskwita.pl