O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Zapraszamy do interaktywnej strefy edukacji w Starej Kordegardzie na spotkanie z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki pięciu magicznym opowieściom dzieci przeżyją moc przygód.

Strefa "O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach" towarzyszy wystawie ONNA - piękno, siła, ekstaza. Kobieta w sztuce epoki Edo", prezentującej wizerunki japońskiej kobiety, utrwalone na drzeworytach przez najwybitniejszych mistrzów. Tytuł przestrzeni edukacyjnej poprzedza litera "O", której używa się w języku japońskim, by podnieść znaczenie danej rzeczy. Zastosowana tu gra słowna podkreślić ma wartość i rolę opowieści w odkrywaniu innych kultur oraz rozwijaniu wyobraźni.

W interaktywnej strefie w Starej Kordegardzie dzieci i ich opiekunowie spotkają się z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki pięciu magicznym historiom najmłodsi przeżyją całą moc przygód: poznają Brzoskwiniowego chłopca - Momotaro, wyruszą z księżniczką głębin do podwodnej krainy oraz przejdą przez bambusowy las pełen lśniących bryłek złota.

Dzieci, którym starczy sił, wzlecą wraz z żurawiem nad Górę Fudżi, by odkryć sekret zamknięty w tajemniczej szkatułce. W przestrzeni Starej Kordegardy najmłodsi znajdą także liczne zadania pozwalające stworzyć własne historie, inspirowane baśniowymi motywami. W snuciu opowieści pomogą im teatrzyk kamishibaj oraz kamyczki z ilustracjami tzw. story stones. Na aktywnych opowiadaczy czeka wielkoformatowa gra, umożliwiająca wyskakanie wymyślonej opowieści. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć historie obrazkowe, przygotowaliśmy mini warsztat rysownika oraz miejsce do składania figurek orgiami.

Przyjdziecie całą rodziną i dajcie się porwać magii japońskich opowieści!

Strefa edukacyjna otwarta będzie codziennie w godz. 10.00-16.30. Grupy powyżej siedmiu osób (grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 25 osób) prosimy o zarezerwowanie terminu zwiedzania: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Strefa dostosowana jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.lazienki-krolewskie.pl