Nowa strona edukacyjna IPN

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Konferencja prasowa online z udziałem prezesa IPN dr. Jarosława Szarka dotycząca nowego portalu IPN edukacja.ipn.gov.pl dla nauczycieli i uczniów pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także dla miłośników historii – 26 marca 2020 r., o godz. 12.00, transmisja w mediach społecznościowych IPN oraz IPNtv.

Dorobek edukacyjny z 20 lat funkcjonowania Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo bogaty w materiały, wystawy oraz projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców. Uporządkowaliśmy tę wiedzę w sposób, który ułatwi prace nauczycielom, a młodzież zachęci do udziału w działalności IPN nie tylko tradycyjnej, ale także wirtualnej.

edukacja.ipn.gov.pl

Regulaminy, aktualności, wyniki konkursów, harmonogramy – wszystko to od 26 marca będzie łatwo dostępne i zebrane na stornie edukacyjnej IPN. Zaprezentowany został cały zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli: teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, historyczne infografiki, portale tematyczne bogate w dodatkowe materiały.

Przedstawimy także program polonijny, który w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany. W zagranicznych „Przystankach Historia” na całym świecie przedstawiamy osiągnięcia naukowe i edukacyjne IPN. Inspirujemy polskie szkoły za granicą oraz Polonię do działań w różnych akcjach edukacyjnych. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców zagranicznych, tłumacząc wiele materiałów na różne języki. Filmy, jakie tworzymy, oraz notacje ze świadkami historii mogą być doskonałym materiałem uzupełniającym lekcje.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie edukacja.ipn.gov.pl