Misja: Polska. Misja: Wrocław: Rok 1989 w obiektywie Mieczysława Michalaka

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Misja: Polska. Misja: Wrocław
Spotkania o powojennych dziejach miasta

W czasie naszych spotkań rozmawiamy o dziejach miasta i regionu, a także o poszukiwaniach tożsamości przez mieszkańców, którym przyszło żyć w zupełnie obcym zakątku Europy.

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, możliwa rezerwacja mailowa (zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej pół godziny przed spotkaniem)

**
13 czerwca 2019 (czwartek), godz. 17.00
Rok 1989 w obiektywie Mieczysława Michalaka
prowadzenie: Mariusz Urbanek

Spotkanie z red. Mieczysławem Michalakiem – fotoreporterem „Gazety Wyborczej”, autorem wielu albumów prezentujących historię Wrocławia m.in. Wrocław reaktywacja, Pomarańczowa alternatywa, Wrocław walczy o wolność.

gość:
Mieczysław Michalak jest od 1989 roku fotoreporterem „Gazety Wyborczej Wrocław”. Towarzyszył z aparatem fotograficznym w rękach najważniejszym wydarzeniom zarówno w historii miasta, jak i obserwował przez pryzmat Wrocławia przemiany polityczne i społeczne zachodzące w Polsce od lat 80. XX wieku. Jest autorem kilkunastu albumów fotograficznych, m.in. Wrocław walczy o wolność, Miasto pojednania, Wrocław. Reaktywacja, album poświęcony historii samorządu Wrocławia, Złota dekada, opowieść o koszykarskim Śląsku Wrocław.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl