Miś Fantazy odc. 09

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

5
Miś Fantazy odc. 09

Czarodziej Prospero i Żuczek Wesołek, obserwując rozgwieżdżone niebo, dostrzegają na nim gwiazdozbiór kota, który według Prospera jest zapowiedzią niezwykłych zjawisk. Następnego ranka Zagadka i Miś Fantazy podczas zabawy na morzu zostają zniesieni przez fale na spowitą tajemniczą mgłą Wyspę Kotów. Rządzi nią Wielka Kotka, która podstępem chce zamienić ich w futrzastych poddanych. Zagadka i Miś Fantazy podejmują desperacką próbę ucieczki. W tym samym czasie Prospero, Julka, Kapa-Kapa i Żuczek Wesołek przygotowują ekspedycję ratunkową.


Pamiętnik Florki odc. 11

W odc. 11. Florka dowiaduje się, że koniec wakacji nie musi oznaczać końca wspaniałych przygód.


Opowiadania z piaskownicy odc. 03

Seria krótkich historii z życia 5-letniego Tomka, oparta na motywach opowiadań Renaty Piątkowskiej.

Tomek bawi się w piaskownicy. Jest tak zajęty kopaniem tuneli, że nie widzi, kiedy obok zaczyna stawiać babki mała dziewczynka. Okazuje się, że ma na imię Mayumi, jest Chinką i nie mówi po polsku. Tomek jest zachwycony, że Mayumi ciągle się uśmiecha i jest bardzo grzeczna. Postanawia nauczyć ją języka polskiego…


Baśnie i bajki polskie. Kozucha kłamczucha

Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… żyła sobie Gospodyni z Psem Hałaskiem, Kotem Wąsatkiem i z bardzo rozpieszczoną Kozą. Pewnego dnia do drzwi chaty zapukała dziewczynka o imieniu Zazulka. Gospodyni postanowiła przyjąć ją pod swój dach, a Zazulka miała za to paść Kozę. Dziewczynka starała się ze wszystkich sił, przynosiła Kozie smakołyki, zrywała dla niej koniczynę, przynosiła wodę ze strumienia. Jednak wieczorem, gdy Gospodyni zapytała Kozę, czy się najadła, Koza nakłamała, że nic nie jadła i nic nie piła, a boczki spuchły jej z głodu i pragnienia. Drugiego dnia sytuacja się powtórzyła, więc Gospodyni wygnała Zazulkę z domu, jednak na prośbę Psa i Kota postanowiła sprawdzić, czy Koza aby na pewno mówiła prawdę…
Na motywach bajki Janiny Porazińskiej.


Dlaczego nie wypada jeść w kinie

Film przedstawia argumenty przemawiające za niejedzeniem w kinie. Zabawne i absurdalne scenki są nie mniej zabawnie komentowane z offu przez przedszkolaków.
Nad filmem pracowali uczniowie Gimnazjum nr 3 i 4 oraz Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku, a także młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy.


Przytul mnie odc. 06

Mały Miś dowiaduje się, że najlepsza zabawa to zabawa z Tatą.


Żubr Pompik odc. 06

Mały żubr o imieniu Pompik i jego młodsza siostra Polinka mieszkają z mamą i tatą w wielkim zielonym lesie. Ponieważ są jeszcze maluchami, powoli uczą się rozumieć świat, który ich otacza.

W odc. 6. Pompik i Polinka poszukując zapachu wiosny, dowiadują się, że dla każdego wiosna pachnie inaczej.


Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.kinozarogiem.pl