Mirosław Słomski. UNIWERSUM - wystawa obiektów artystycznych

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

UNIWERSUM - wystawa obiektów artystycznych
Mirosław Słomski | Złomski
Wernisaż wystawy.

Pomysł na stworzenie autorskiej galerii obiektów zrodził się ze światopoglądowego kryzysu. Moje artystyczne, religijne i filozoficzne poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Nauka nie daje odpowiedzi na pytania jakie jest moje miejsce i po co to wszystko, podobne rozczarowania przynosi religia. Nieprzystawalność mitu do realiów nowoczesnego życia zniechęca. Filozofia i literatura gubią się w -izmach, teorie wypierają się nawzajem. Najgorsza ze wszystkiego jest jednak przemoc - wymuszanie na innych własnej, jedynie prawdziwej wizji świata. Czy to będzie urzędniczy nakaz, widzimisię sponsora, czy wymierzona w nas lufa terrorysty - to zamach na sokratejską wolność.

Tak swoją drogę twórczą komentuje sam autor wystawy - Mirosław Słomski | Złomski - artysta, projektant. Dyplom z grafiki warsztatowej obronił na ASP we Wrocławiu w 1999 roku. Współtwórca grupy artystycznej Sześciopalczaści oraz studia graficznego M-13. Od 2011 roku realizuje autorski projekt OBIEKTARIUM, będący syntezą poszukiwań twórczych. Laureat Gliwickiego Przeglądu Artystycznego G.PART 2015 oraz ANGELUSA - II Nagrody I Przeglądu Sztuki Współczesnej "Nowa Awangarda", organizowanego przez Galerię Szyb Wilson w Katowicach.

Od 12 stycznia 2018 roku do końca lutego w Galerii Szyb Wilson w Katowicach prezentowana będzie jego autorska wystawa indywidualna "Uniwersum", która jest wycinkiem drogi poszukiwań twórczych Słomskiego. Jest to kosmiczny fragment Obiektarium, pełnego przedmiotów o niepowtarzalnym znaczeniu.

Wstęp na wernisaż, spotkanie autorskie i wystawę jest bezpłatny.

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.szybwilson.org