Miejski ptasiarz

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

The Urban Birder - spektakl na podstawie książki Davida Lindo oparty jest na przewrotnym pomyśle opowiadania o naturze w teatrze. Otwiera przed czytelnikiem i widzem spektaklu oszałamiającą perspektywę: nasze najbliższe otoczenie może stać się terenem fascynującej przygody. Obserwacja ptaków zmienia myślenie o globalnym i lokalnym, pozwala przesterować wyobraźnię i percepcję: w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie możemy zostać zaskoczeni intensywnością i pięknem ptasiego życia. Obserwacje Davida Lindo są pretekstem do teatralnej zabawy i namysłem nad tym, jak birdwatching, ze swoim wolnym rytmem i kapryśną dynamiką, może przyczynić się do innego postrzegania otaczającego nas świata.

Przedstawienie, inspirowane książką Lindo, to próba wytworzenia warunków, w których widzowie będą mogli doświadczać ptasiego świata. Skoncentrujemy się na dwóch podstawowych wątkach: historii człowieka, który odkrywa swoje unikatowe podejście do natury, oraz na ekscentrycznym pomyśle obcowania z awifauną w teatrze. Chcemy sprawić, aby spektakl pomógł widzom wykonać zwrot w postrzeganiu świata, odkryć „egzotykę” tuż za drzwiami domu.

Weronika Szczawińska

Czas trwania spektaklu: 90 minut

Obsada

Anna Błaut ()
Anna Kieca ()
Paulina Wosik ()
Mariusz Bąkowski ()
Krzysztof Boczkowski ()
Miłosz Pietruski ()
Jerzy Senator ()

Produkcja

Scenariusz: Weronika Szczawińska, Piotr Wawer jr.
Reżyseria: Weronika Szczawińska
Dramaturgia: Piotr Wawer jr.
Scenografia: Marta Szypulska
Choreografia: Agata Maszkiewicz
Asystentka reżysera, inspicjentka: Elżbieta Kozak

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl