Między warstwami pamięci - warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Między warstwami pamięci
- warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat

Zapraszamy grupy dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat do uczestnictwa w warsztatach twórczych. Tematem przewodnim naszego spotkania będzie pamięć. Zastanowimy się nad procesem powstawania wspomnień. Tworząc rysunki na półprzezroczystych foliach, prześledzimy ich rozwój. Będziemy rozważać, dlaczego niektóre z nich zanikają, a inne, pomimo upływającego czasu, pozostają żywe. Razem z bohaterami filmu Krystyny Piotrowskiej Wyjechałem, wyjechałam z Polski bo… wrócimy do ich wspomnień z 1968 roku.

Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaką rolę w tym procesie odgrywają uczucia. Na naszych rysunkach postaramy się wyodrębnić emocje. Poruszymy wątek nakładania się wspomnień i ich ciągłych przemian. Porozmawiamy o możliwych sposobach zapisu tego procesu (filmy, pamiętniki, zdjęcia, rysunki). Nasze doświadczenie pamięci przedstawimy w formie wielowarstwowej pracy plastycznej. W celu lepszego zrozumienia tematyki pamięci – warsztaty twórcze będą połączone z oglądaniem aktualnej wystawy.

Projekt Krystyny Piotrowskiej Wyjechałam, wyjechałem z Polski, bo… dotyka traumatycznych wydarzeń ze współczesnej historii Polski. Prześladowania, emigracje, poszukiwania ojczyzny to tematy wciąż żywe. Celem wystawy jest próba wysłuchania opowieści o indywidualnych losach ludzi, dotkniętych wydarzeniami Marca 1968 roku.

Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Galerią.
--
O prowadzącej:

Dobromira Szydłowska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka studiów podyplomowych Edukacji Artystycznej w zakresie plastyki UA w Poznaniu. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i instytucjami kultury. Przez kilka lat pracowała w Galerii BWA w Gorzowie Wlkp., gdzie prowadziła warsztaty i współtworzyła program edukacyjny. Obecnie nauczyciel plastyki w MDK nr 2 w Poznaniu. Poszukuje różnych sposobów na budowanie twórczych postaw w duchu komunikacji empatycznej.

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; 61 852 9501

14 i 15.03.2018, godz.: 9:00–12:00
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
61-772 Poznań
Prowadzenie: Dobromira Szydłowska

Czas trwania: 1,5 h (dla każdej z grup)

Wstęp wolny

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.arsenal.art.pl