Maria Pomianowska „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” - Smolna Fest

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

W roku moniuszkowskim Maria Pomianowska wraz z gronem przyjaciół – muzyków przygotowała niezwykłą płytę, w której muzykę skomponowaną przez Stanisława Moniuszkę połączyła z bogatym światem instrumentów etnicznych i motywów muzycznych z różnych części świata. „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” to podróż wyobraźni, to pieśni bez słów, gdzie całe historie rozgrywają się na płaszczyźnie li tylko dźwięku. Ludzie starożytnego Wschodu mawiali, że baśnie, i ci co je opowiadają, tworzą nasz świat, a miejsce, do którego nas zabierają, istnieje. Gdy baśń się kończy, historia powraca do źródła, z którego wypłynęła, aby czekać na kolejne opowiedzenie i odsłonę. Materiał na płycie zabiera nas do samego serca polskiej muzyki, którym jest twórczość Moniuszki, ale poprzez swe bajkowe odsłony, bogatymi wzorami dźwięków pustyni, stepu czy oceanu, wprowadza słuchacza w świat muzycznej fantazji. Ta niezwykła wyprawa ukazuje piękno wybranych dzieł kompozytora w nowym świetle. Wydobywa walory, które być może po raz pierwszy zauważymy wpisując je w barwy instrumentów etnicznych.

Płyta „Moniuszko z 1000 i jednej nocy” została nagrana przy udziale bardzo dużej grupy muzyków, lecz projekt ma wiele różnych odsłon koncertowych – w tym bardzo kameralną – duetową. Maria Pomianowska grająca na suce biłgorajskiej wraz akordeonistą Hubertem Giziewskim mierzą się z całym bogactwem materiału z płyty w sposób mistrzowski. Prezentują muzykę Stanisław Moniuszki poprzez pryzmat stworzony przez nową płytę tworząc zupełnie nową wartość, pokazując, że grając w tak kameralnym składzie można również w sposób poruszający opowiadać baśnie, o których pisaliśmy powyżej.

Obsada

wyst.: Maria Pomianowska (suka biłgorajska
wokal)
Huber Giziewski (akordeon)

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl