Marcin Wyrostek Ethno Project | ONLINE

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

Dodaj do kalendarza Google
Warszawska Opera Kameralna
Warszawa

Koncert Marcin Wyrostek Ethno Project to muzyczna podróż na Półwysep Bałkański, podczas której każdy słuchacz będzie mógł poczuć tamtejszy klimat, zetknąć się z kulturą mieszkańców Półwyspu, jak i poznać burzliwą historię tego miejsca.
W programie m. in. muzyka macedońska, chorwacka, bułgarska, rumuńska, grecka, serbska, jugosłowiańska.

„Osobiście zafascynowany jestem muzyką bałkańską od lat mojej młodości, kiedy to przesiadywałem po nocach w garażu, słuchając i ucząc się utworów opartych na kulturze mieszkańców tego regionu. Bałkany są niesamowicie inspirującym miejscem, mamy tutaj współwystępowanie katolicyzmu, prawosławia i islamu, w jednym czasie obszar ten zasiedlony był przez Słowian, w innym panowali Turkowie. Wszystkie te przemiany, wojny, migracje były zaczynem do powstania setek bardzo różnorodnych, pięknych pieśni ludowych. Koncert ten będzie muzyczną esencją wybranych motywów, brzmień, emocji, wrażeń, jakie daje muzyka bałkańska”.

Wykonawcą koncertu będzie zespół Marcina Wyrostka – COLORIAGE, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka (akordeon), Mateusza Adamczyka (skrzypce) i Piotra Zaufala (bas). Ich styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami, jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu wzbogacił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych. Natomiast pięknym i niezwykle klimatycznym głosem całość projektu ETHNO dopełniła Iwona Zasuwa. Zapraszamy na spotkanie z jednym z najciekawszych odkryć muzycznych ostatnich lat!

Słowo ”coloriage” oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu – brawurowy, pełny emocji, wielobarwny. W roku 2011 w tym składzie powstała płyta “Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empiku 2012.

Marcin Wyrostek przebojem wszedł na salony, brawurowo wykonując znane przeboje w aranżacjach na akordeon. Zwycięzca „Mam Talent”, zdobywca 7 Platynowych Płyt. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m. in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych (m. in. w Opolu i Sopocie), koncertował w kraju i zagranicą, współpracując z wieloma uznanymi dyrygentami (J. M. Florêncio, A. Sztaba, J. Maksymiuk). Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych, m. in.: Gala Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie w 2012 r., Koncert Kolęd dla TVP 2.

Obsada

Wykonawcy:

Marcin Wyrostek – akordeon

Iwona Zasuwa – wokal

Mateusz Adamczyk – skrzypce

Piotr Zaufal – gitara basowa

Krzysztof Nowakowski – instr. perkusyjne

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły oraz termin rozpoczęcia sprzedaży wejściówek można sprawdzić bezpośrednio na stronie ewejsciowki.pl