MAJNEGÓRY - SPEKTAKL DŹWIĘKOWY NA SŁUCHAWKI

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny


MAJNEGÓRY - SPEKTAKL DŹWIĘKOWY NA SŁUCHAWKI

07 sie 2020 18:00

Ogród Rodziewiczówny, ul. Rodziewiczówny (obok Spichlerza)

„MAJNEGÓRY” to projekt ze wszech miar wyjątkowy, wymykający się precyzyjnym określeniom i definicjom.

Robert Wasilewski mieszka na Mazurach, jest reprezentantem Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury Anima. Jego sztuki są zakorzenione w mazurskiej historii i próbują zrekonstruować mazurską tożsamość. Realizowane na ich podstawie spektakle wystawiane są w Stodole Chochół.

Tak też zaczęła się historia słuchowiska „Majnegóry” – najpierw powstała sztuka – opowieść nawiązująca do tradycji realizmu magicznego, osadzona w tradycji i historii Mazur. W akcji splatają się dwa wątki, dwa miejsca i dwa czasy, w których żyją główni bohaterowie: Mazur Wilhelm Brattki oraz esesman Günter Vogelfelder. Różni i dzieli ich właściwie wszystko, łączy jedno – miłość do ptaków.

Niezwykle ważna jest w „Majnegórach” warstwa dźwiękowa stworzona przez wyjątkowych twórców i w wyjątkowych okolicznościach. Słuchowisko nagrywane było bowiem „na żywo” w zabytkowej mazurskiej stodole, w pełnej scenografii i z udziałem publiczności.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima, dzięki któremu będziemy mogli przenieść się do fascynującego świata głosów i dźwięków.

UWAGA: słuchowisko "Majnegóry" adresowane jest do osób dorosłych

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Scenariusz: Robert Wasilewski Reżyseria i adaptacja: Romuald Wicza-Pokojski Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska Występują: Andrzej Żak, Mateusz Witczuk, Katarzyna Siergiej, Marta Bocianiak, Adam Bocianiak, Grzegorz Pacewicz Muzycy: Ewa Wasilewska, Kaja Wasilewska, Monika Paśnik-Petryczenko, Adam Cudak Kompozycje: Robert i Iga Wasilewscy Efekty dźwiękowe: Adam Bocianiak Realizacja akustyczna: Paweł Aksiuto i Krzysztof Pakulnicki (Radio Olsztyn) Czas trwania: 44 minuty Produkcja: Polskie Radio SA. Premiera radiowa: 22.09.2019.