MADERA – BUKIET KWIATÓW NA ATLANTYKU – prezentacja Teresy Słabińskiej

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny
Dyskusyjny Klub Książki Podróżniczej „Globtrotter” zaprasza na prezentację podróżniczki Teresy Słabińskiej „Madera – bukiet kwiatów na Atlantyku”.

Maderę, wyspę na Oceanie Atlantyckim nazywają krainą wiecznej wiosny lub Ogrodem Atlantyku – mówi Teresa Slabińska. – Nazwa jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ przez cały rok jest tu zielono dzięki klimatowi subtropikalnemu typu śródziemnomorskiego, któremu wyspa zawdzięcza przeciętne temperatury od 23 do 27°C. Ulice stolicy Madery, Fuchnal, zachwycają mnóstwem egzotycznych dla nas kwiatów, takich jak anturium, strelicje, różnobarwne orchidee, hibiskusy czy niebieskie i białe lilie afrykańskie. Największy bazar Madery kusi tropikalnymi owocami, jak pitaja, zwana gruszką truskawkową czy czerymoja, czyli jabłko cukrowe.
Na Maderze nie brakuje też śladów polskich. W Fuchnal stoi popiersie marszałka Piłsudskiego, który przebywał tu w latach 30. ubiegłego wieku. Stara legenda zaś opowiada, że w miejscowości Madalena do Mar mieszkał Władysław III, król Polski i Węgier, który miał zginąć w 1444 r. w bitwie z Turkami pod Warną. Jednak nigdy nie odnaleziono jego ciała i zbroi. Według tej portugalskiej legendy Warneńczyk przeżył i przez 20 lat mieszkał na Maderze.
Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl