Lustrzane Miasta / Mirror Cities (Kraków-Barcelona)

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Prace przedstawione na wystawie powstały w trakcie wymian kliszami analogowymi. Klisza jest najpierw naświetlana w jednym mieście, przez jednego z fotografów, później, ta sama klisza jest fotografowana przez kolejnego fotografa w drugim mieście.
W ten sposób stworzyliśmy pewien rodzaj dialogu wizualnego między Krakowem i Barceloną, i pragniemy teraz go przedstawić.
Wystawa jest częścią projektu lustrzanych miast #FilmSwapWorldWide, tworzony przez wymianę rolek kliszy między Barceloną a różnymi miastami świata.


Podczas tego procesu zrozumieliśmy, że dzięki podwójnej ekspozycji możemy przerwać edukację wizualną, którą otrzymaliśmy i że fotografia eksperymentalna była doskonałym narzędziem do przeprowadzenia tej refleksji. To efekt wymiany kliszami, które Ulana Krystaszek i Pablo Giori zrobili przez ostatnie sześć miesięcy.
Taka wymiana zrywa z nowoczesną, bezosobową i wirtualną dynamika proponowana przez media społecznościowe, ponieważ opiera się na konkretnym obiekcie, który jest przekazywany z ręki do ręki: rolka filmu na pół naświetlona przez innego fotografa. Ta relacja pomaga nam stworzyć wizualny dialog, który wzmacnia naszą refleksję na temat możliwości fotografii analogowej, ale także sposobu, w jaki doświadczamy nowoczesnego miasta.


Jeśli chodzi o metodę pracy, fotografowie decydują, jakie tematy będą sfotografowany w pierwszym kontakcie, bez wyjaśniania sobie kolejności, kompozycji lub kadrowania. Dlatego, jeśli obrazy są technicznie dobrze wykonane, duża część końcowego wyniku podwójnych ekspozycji jest czystym przypadkiem. Gdy klisza została naświetlona po raz pierwszy, jest wysyłana pocztą, naświetla się kolejny raz w innym mieście, jest wywoływana i skanowana w celu udostępnienia. Nie używaliśmy żadnych filtrów ani edycji. Wolno nam tylko zmienić kadrowanie.


Otwarcie wystawy - May 11th, 19:00
Zdjęcia z Krakowa - Ulana Krystaszek https://www.instagram.com/palyvoda_photo/
Zdjęcia z Barcelony - Pablo Giori https://www.pablogiori.com/?lang=en

Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.facebook.com