LIMBO i SZCZUR - kreatywne zajęcia plenerowe

Ulotka

Projekt ulotki został przygotowany w formacie A5. Skorzystaj z odpowiednich opcji przy drukowaniu.

wstęp wolny

Limbo i Szczur – warsztaty retro zabaw i tańców na boisku przy ul. Bezpiecznej i Jugosłowiańskiej. Nauczymy się dawnych tańców w akompaniamencie muzyki na żywo. Poznamy tradycyjne i lekko zapomniane gry i zabawy podwórkowe, takie jak: lisek, praczki, cztery kąty, gąski, limbo, szczur, wyścigi w workach i wiele innych. Wstęp wolny.

Z rodziną w terenie to projekt Ewy Sommer – etnologa i pedagoga, propagującego ideę ruchu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie cenny w dobie izolacji domowej, z którą przyszło się nam wszystkim mierzyć.  Proponujemy cztery otwarte aktywizujące spotkania plenerowe w różnych, zielonych częściach Osiedla Karłowice-Różanka. Na pierwsze z nich zapraszamy do Parku Kasprowicza.

Kolejne spotkania:

9.10 / Leśne majsterkowanie w parku Kasprowicza, to wydarzenie, dla tych którym błocko nie straszne, a adrenalina wartko płynie w ich żyłach. Proponujemy  wysoce specjalistyczną kuchnię błotną dla dzieci, zabawy ze sznurkiem, gwoździami i drewnem. Dodatkowo dla odważnych mini park linowy rozpięty między karłowickimi drzewami.

16.10 / Eko-zabawy, eko-sprzątanie na terenach zielonych przed CK Agora pozwolą wszystkim uczestnikom bliżej poznać modne pojęcia Land Art-u i less waste. Wykreujemy zabawki recyklingowe i z materiałów odnawialnych oraz organiczne mandale z darów natury takich jak: liście, kora, patyki czy kamienie.

Projekt realizowany w ramach organizowanej przez CK Agora Kuźni Projektów VI

Informacja o wydarzeniu pochodzi z serwisu DOKiS. Za treść odpowiada organizator wydarzenia. Szczegóły można sprawdzić bezpośrednio na stronie www.dokis.pl